SON DAKİKA

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYITLARI BAŞLIYOR

    2013-08-02 / 09:00:42
    0 Yorum
Kars’ta Açık Öğretim Lisesi kayıtları 26 Ağustos 2013 tarihinde başlayacak.

Kars’ta Açık Öğretim Lisesi kayıtları 26 Ağustos 2013 tarihinde başlayacak.
2013-2014 eğitim-öğretim yılında açılacak Alan-Dal kontenjan veri girişi, yüz yüze eğitim verecek okullar için İli Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, İl Milli Eğitim Şube Müdürü A. Cengiz Birdal, başkanlığında bir toplantı yapıldı.
Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yener Kaya, okul müdürleri ve ilgili müdür yardımcıları katıldı. Toplantıda, açılacak alanlar ile Kontenjanların okulların ilin iş gücü piyasa verileri, okulun imkanları, öğretmen sayısı, fiziki kapasitesi, atölye ve laboratuvar ortamları öğrenci talepleri gibi kıstaslar göz önüne alınarak okullar tarafından tespit edilerek Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilmesine karar verildi.
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Mesleki Açık Öğretim Lisesine; İlköğretim okulu-ortaokul mezunu olanlar, Orta öğretim düzeyindeki okullardan ayrılanlar, Lise mezunları Denklik belgelerinde belirtilen öğretim düzeylerinin yukarıdaki şartlardan birisini taşıması durumunda, yurt dışında öğrenim görmüş olanlar, mesleki Açık Öğretim bünyesinde bulunan bölümlerden birine kayıt yaptırabilirler” denildi.
Öte yandan Açık Öğretim Lisesi yararlanmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezlerine ve ilgili Meslek Liselerine başvuruda bulunarak detaylı bilgi alabilecek.

Boş bırakamazsınız. Bu adres geçersiz.
Boş bırakamazsınız.
Boş bırakamazsınız.
Boş bırakamazsınız. En az 6 karakter En fazla 10 karakter
Boş bırakamazsınız. Şifreler eşleşmiyor.
Boş bırakamazsınız.
Boş bırakamazsınız.
E-Gazete (Milletin Sesi)
E-Gazete (Dava)