SON DAKİKA

TÜKETİCİLERİN EN BÜYÜK SORUNU

    2012-02-07 / 12:11:29
    0 Yorum
Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Erzurum'da son en çok karşılaşılan tüketici sorunları içerisinde kapıdan satışların yer aldığını ifade etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Erzurum'da son en çok karşılaşılan tüketici sorunları içerisinde kapıdan satışların yer aldığını ifade etti.   Aydın, yaptığı açıklamada, kapıdan satışlarda bir haftalık süre içerisinde maldan vazgeçme hakkı olduğunu anımsattı.
     Aydın, üniversiteye hazırlık kitaplarının kapıdan satış yoluyla fahiş fiyatlarda satıldığını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Erzurum'da en çok karşılaşılan tüketici sorunları içerisinde kapıdan satışların yer alıyor. Özellikle ilçelerde üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik, üniversiteye hazırlık kitapları fahiş fiyatlarda satılıyor. Kapıdan satışlarda dolandırıcılık boyutuna varan şikayetlerle karşılaşıyoruz. Bu satışlarda bir haftalık süre içerisinde maldan vazgeçme hakkı olduğu unutulmamalıdır. Tüketici bu süre içinde cayma hakkını kullanmalıdır. Bazı satıcılar bu süreyi geçirmek için tüketiciyi oyalama yoluna gitmektedir. Bu yöndeki sözleşmeler dikkatli bir şekilde okunmalıdır.''
     Aydın, tüketicilerin mümkün olduğunca kapıdan satış yöntemini tercih etmemesi gerektiğini belirterek, tüketicilerin uyuşmazlık konusunda Alo 175 tüketici hattına başvurmasını istedi.

Boş bırakamazsınız. Bu adres geçersiz.
Boş bırakamazsınız.
Boş bırakamazsınız.
Boş bırakamazsınız. En az 6 karakter En fazla 10 karakter
Boş bırakamazsınız. Şifreler eşleşmiyor.
Boş bırakamazsınız.
Boş bırakamazsınız.
E-Gazete (Milletin Sesi)
E-Gazete (Dava)