HORASAN'DA HALK EĞİTİM KURSLARI BAŞLADI

Erzurum'un Horasan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı içerisinde verilecek olan kurs kayıtlarının başladığı bildirildi.

Erzurum'un Horasan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı içerisinde verilecek olan kurs kayıtlarının başladığı bildirildi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bülent Akdeniz, yaptığı açıklamada, kurs kayıtlarının başladığını ve katılmak isteyen kursiyerlerin başvurularını bir an önce yapmalarını istedi.
Akdeniz, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde öncelikle KPSS, YGS, kurslarına ağırlık verildiğini belirterek, önümüzdeki günlerde yine halk eğitim bünyesinde “hazırlayıcı ve yetiştirme” kursları adı altında yabancı dil, halk oyunları, bilgisayar, arıcılık, ebru kursları yanında sportif faaliyetleri geliştirme amaçlı olarak sosyal içerikli kurs kayıtlarının da başlayacağını kaydetti.
Usta öğretici bulamadıklarını ifade eden Akdeniz, açılan kurslara dışarıdan ücretlendirme yoluyla usta öğretici getirdiklerini söyledi.
Mart ayında başlayacak olan Avrupa Birliği Hibe Fonlarından yaralanmak içinde projelendirmeler yapmayı planladıklarını söyleyen Akdeniz, bunun içinde diğer kurumlarla ekipler oluşturmak için görüşmeler yaptıklarını sözlerine ekledi.