GÜNCEL Haber Girişi : 06 Kasım 2021 14:59

AĞIZ TADIMIZ BOZULDU

Erzurumluların vazgeçilmezlerinin başında yer alan çay artık tat vermiyor. Kahvehanelerdeki çay fiyatlarına tepki gösteren vatandaşlar, ‘ağız tadımızı bozdular’ diyerek, işletme sahiplerinin müşteri kaybedeceğini dile getirdiler.

EVDE TÜKETİRİZ

Arkadaşlarımız ile sohbet muhabbet amaçlı kahvehanelere giderek sıcak çay eşliğinde keyifli zamanlar geçiriyorduk diye konuşan vatandaşlar, ‘artık çaylarımızı da evlerde içeceğiz. Özellikle kış aylarında iş dışında zamanımızın çoğunu kahvehanelerde arkadaşlarımızla geçirir, sıcak çay eşliğinde sohbet ve muhabbet ederdik. Fakat son gelen zamların ardından artık kahvehanelerden de uzak duracağız. Salgının intikamını herhalde bu şekilde alıyorlar.’ Dediler.

TADI BAŞKA

Kahvehanelerde oturup çay içmek farklıdır diye konuşan Serhat Keskin isimli vatandaş ise, ‘iş stresini atmak için arkadaşlarımızla kahvehanelerde buluşup çaylarımızı içiyoruz. Evde veya iş yerinde çay sadece ihtiyaçmış gibi içiyoruz. Fakat kahvehanelerde alışkanlıktan gelen bir şey herhalde daha farklı oluyor. Çay tadı aynıdır. Fakat kahvehanelerde sanki tadı daha farklı ve daha iyi geliyor. Zam gelse de bizler için değişen bir şey yok. Bizler yine arkadaşlarımızla kahvehanelerde buluşup çay keyfi yaparak, sohbet ediyoruz.’ dedi.

ARD ARDA ÇAY VERMESİNLER

Bazı kahvehanelerde 1 saat oturduğumuz zaman ard arda çay veriyorlar ve bu yaptıkları doğru değil diye konuşan Mehmet Bayır ise, ‘Görev icabı Erzurum’da ikamet ediyorum. Uzun zamandır burada yaşıyorum. Bizim memlekette çay istemeden çay getirmezler. Fakat Erzurum’da hemen hemen her gittiğimiz kahvehanede çayların istemeden ard arda getirildiğine şahit oluyorum. Belki cebimde 2 çay parası var ve 2 çay içip kalkacağım. Çoğu kahvehanede bu bir gelenek haline getirilmiş. Fiyatlara zamda geldi ki, şimdi müşteri kayıpları daha da artacaktır.’ İfadelerini kullandı.