SPOR Haber Girişi : 04 Ağustos 2022 14:46

AHMET DAL İLE YOLA DEVAM

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da merakla beklenen kongre dün gerçekleşti. Kongreye tek aday olarak giren Ahmet Dal, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yeni başkanı oldu.

ARTIK ERZURUMSPOR FK

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un sonucu merakla beklenen olağanüstü genel kurulu dün Necip Fazıl Kısakürek Kongre Merkezi'nde yapıldı. Genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Ahmet Dal yeniden seçilirken, kulübün ismi de Erzurumspor Futbol kulübü olarak değiştirildi. Ayrıca genel kurul tarafından Ahmet Dal ve yönetime 60 milyon TL borçlanma yetkisi ile birlikte şirketleşme için de yetki verildi.

DEMİRHAN BİLDİĞİNİZ GİBİ

Yabancı yatırımcılarla birlikte Erzurum’a gelen Ali Demirhan Erzurumspor’a talip olduklarını söylemiş ve binlerce Erzurumspor taraftarını umutlandırmıştı. Fakat Ali Demirhan artık klasikleşen bir varmış bir yokmuş oyununu oynamaya devam etti. Orkun çizmeli ve Burak Döşer’in programına katılarak ben adayım diyen Demirhan, kongre günü yine kayıpları oynadı. Her kongre öncesi taraftarları umutlandıran Ali Demirhan yine büyük Erzurumspor taraftarlarını hezimete uğrattı. Taraftarlar ise artık Ali Demirhan defteri de bizler için kapanmıştır dediler.

BAŞKANA GÜVENİYORUZ

Yeniden başkan seçilen Ahmet Dal’a güvendiklerini belirten taraftarlar, ‘artık Erzurumspor’a zerre katkısı olmayan hiçbir kimsenin adını dahi duymak istemiyoruz. Onursal başkanımız Sayın Mehmet Sekmen ve çiçeği burnunda başkanımız Sayın Ahmet Dal’a sonuna kadar güveniyoruz. Takımımız bu kadar yalnızlığa itilmişken yine Onursal başkanımız Mehmet Sekmen ve Ahmet Dal, elini değil gövdelerini taşın altına koydular. Bizlere de kendilerine destek vermek düşer. Allah yar ve yardımcıları olsun.’ İfadelerini kullandılar.