GÜNCEL Haber Girişi : 12 Ocak 2021 03:36

ALGI YAPIYORLAR

Pazartesi günü oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Fenerbahçe maçı öncesinde ‘oksijen tüpleri ile Erzurum’a geliyoruz’ açıklamaları vatandaşlardan tepki topladı. Bir önceki sezon ise Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim benzer açıklamalar yapmış ve yine aynı tepkileri almıştı.

BİZLERDE İNSANIZ
Önceki yıllara nazaran havaların şimdilerde gayet güzel olduğunu belirten vatandaşlar, yapılan algılarla yerli turistleride uzaklaştırıyorlar diye konuştular. Muhammet Kantarcı isimli vatandaş, ‘Doğma büyüme Erzurumluyum. Başka illerede gittik gezdik. Futbol ile pek bir alakam yok. Hatta hiç anlamam ama çocuklar evde konuşurlarken duydum. Biraz konuştuk. Erzurum’a gelecek olan takımlar oksijen tüpleri ile gelecekmişler. Peki bizler nasıl yaşıyoruz. Aksine havalar gayet güzel ve sıcak, bugün maç oynanacakmış. Boşuna bahane üretmesinler.’ Dedi.

SESLERİ ÇIKMIYOR
Konu ile alakalı olarak Ferhat Ardahanlı isimli vatandaş ise, ‘Şehrimize gelen takımların hiç biri şikayetçi olmazken Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlar gelince problemler çıkıyor. Maç öncesi yapılan algılarla hem federasyonu hemde hakemleri etki altına alıyorlar. Anlamıyoruz vede anlamda veremiyoruz. Şampiyonlar ligi maçlarına çıkacakları zaman bir çok soğuk ülkeye giden takımlarımızın sesi çıkmazken, şehrimize gelince bu tür algılar neden yapılıyor.’ Dedi.

İSTENMİYORUZ
İşlerine geldiği gibi konuşuyorlar diyen Ardahanlı, ‘Maç öncesi yapılan açıklamaların aksine Erzurum’a gelen Fenerbahçe takımının hiçbir yöneticisi veya futbolcusunda oksijen tüpü görmedik. Çünkü ön yargılılar ve algı yapıyorlar. Önceki senelerde ise Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim benzer açıklamalar yapmış, berabere kaldıkları maçın ardından bütün sorumluluğu kendisine değilde hava şartlarına bağlamıştı. Birde ulusal yayın yapan bir kanalın spikeri Fenerbahçe’yi hava alanında karşılamaya gittiğinde soğuk havadan dolayı dert yandı. Lakin hafta sonu hem cumartesi hemde Pazar günü hava mükemmeldi. Zaten istenmiyoruz. Bu açıklamalarda tuz biber oluyor.’ dedi. HÜSEYİN ATALAY