SPOR Haber Girişi : 09 Ekim 2021 12:40

ALTINORDU HAZIRLIKLARI BAŞLADI

TFF 1. Ligin 9. Haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor, kendi sahasında konuk edeceği Altınordu maçı hazırlıklarına başladı. Liglere verilen milli arada üç günlük iznini tamamlayan Dadaşlar, hazırlıklarını tüm hızı ile sürdürüyor.

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR TEPKİ GÖSTERDİ

TBMM'de devamlı olarak takımın haklarını savunan ve gündeme taşıyan AK parti Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir, düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Ankaragücü arasında oynanan müsabakada Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un lehine çalınmayan penaltının adeta bir yönetim rezaleti yaşattığını ifade etti. Karşılaşmadaki hakem hatalarına dikkat çeken Aydemir, Türkiye Futbol Federasyonunun gerekli incelemeleri başlatmasını istedi.

RUHSATININ ALINMASI LAZIM

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un sorunlarını devamlı olarak dile getiren ve yapılan haksızlığa ve adaletsizliğe sessiz kalmayan Aydemir, 'Merkez Hakem Komitesi, ya da Futbol Federasyonu şu maçı seyrettikten sonra bu hakeme bir müeyyiden yok mu? ' diye sorarak, 'Bu hakemin bir defa elindeki ruhsatı alman lazım. Bu kadar aleni penaltıyı vermiyorsa, kasıt var, başka izahı yok ki bunun. Yani bunu çıplak gözle kim görse der ki bu penaltıdır.' Diyerek tepki gösterdi.

SESİMİZ OLDU

Konu ile alakalı olarak konuşan taraftarlar ise Ak parti Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir’e teşekkür ettiler. Meclisteki sesimiz diye konuşan taraftarlar, ‘Bugüne kadar yapılan tüm haksızlıklarda sayın milletvekilimiz İbrahim Aydemir’i hakkımızı savunurken görüyoruz. İyi ki varsın sayın vekilim. Erzurum’dan seçilip te bizim hakkımızı bu kadar savunan kimse olmamıştı. Süper ligde hakemler katliam yaptı ve takımı küme düşürdüler. Oyunlar ve tezgâhlar bu ligde de devam ediyor. Bizim tepkilerimiz karşılıksız kalıyor. Zaten sesimizi duyuramıyoruz. Milletvekilimiz biz Erzurumspor taraftarlarının sesi olmuştur.’ Dediler.