GÜNCEL Haber Girişi : 08 Ocak 2021 15:50

ANLAMLI ETKİNLİK

Kış aylarının çok ağır geçtiği Erzurum’da en çok mağduriyeti sokak hayvanları yaşıyor. Yoğun kar yağışı ve soğuk havalar nedeni ile üzeri kapanan ve donan yiyecekleri tüketemeyen sokak hayvanları ölüm ile burun buruna geliyor.Şehit Kubilay Karaman İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencileri sokak hayvanları ile ilgili anlamlı bir etkinlik  gerçekleştirecekler.

ÇOCUKLARIMIZ UYARIYOR
Vatandaşların kapı önlerine bıraktıkları yiyecek kapları bazı kendini bilmezler tarafından tekmeleniyor, yada çöpe atılıyor. Bu konuda en büyük duyarlılığı yine öğretmenler gösteriyor. Uzaktan eğitim sistemi ile hem öğrencilere eğitim veriyorlar, hemde çeşitli etkinliklerle sokak hayvanlarının yardımına koşuyorlar. Öğretmenler’e ise en büyük destek yine velilerden geliyor. Bu tür etkinliklerden dolayı artık çocuklarımız bizleri uyarıyor diye konuştular.

ETKİNLİK YOLUYLA
Çeşitli etkinliklerle soğuk havalarda sokak hayvanlarının aç kalmamasını sağlayan öğretmenler, ailelere ödevlerle birlikte etkinlik mesajları gönderiyor. Farkındalık oluşturmak adına Şehit Kubilay Karaman İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencileri için velilerine gönderilen iletide, ‘Öğrencilerimize hayvan sevgisi kazandırmak, merhamet duygularını geliştirmek amacı ile ‘ÖĞRENCİLERİMİZ SEVİMLİ DOSTLARIYLA BULUŞUYOR. ONLARI UNUTMUYOR.’ Sloganı ile bir etkinlik yapıyoruz. Bu etkinlikte siz değerli velilerimizin, çocuklarımıza destek olmasını rica ediyorum. Pencere önlerine iki avuç bulgur koyarak, ekmek parçalarını plastik bir tabakta sunarak kuşlara, kedilere ve köpeklere çocuklarımızla birlikte bu minik ve sevimli dostlarımıza ikram edelim.’ denildi.

VELİLERDEN DESTEK GELDİ
Öğretmenlerin sokak hayvanları için yaptığı bu etkinliğe velilerden destek geldi. Veliler ise, ‘Erzurum’da soğuk hava şartlarından dolayı insanlar dahi bir çok zorluk yaşıyor. 1 tabak yemek ve 1 bardak su ne kadar zarar verebilir ki, Bu konuda sorumluluk sahibi olmamız gerekiyor. Öğretmenlerimizede teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinliklerle sadece çocuklara değil, bizleride bilgilendiriyorlar.’ Dediler. HÜSEYİN ATALAY