GÜNCEL Haber Girişi : 16 Temmuz 2021 14:27

ARALIKSIZ YAĞIŞLAR

Erzurum'da sıcak havalar yerini şiddetli yağışlara bıraktı. Sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda kısa sürede su birikintileri oluştu. Yollarda olan sürücüler, araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti.

HAZIRLIKSIZ YAKALANDILAR

Sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar saçak altlarına ve dükkanlara sığındı. Serinlemek istiyorduk diye konuşan vatandaşlar, ‘Sıcağa alışkın değiliz. Bu kadar sıcak bizlere fazla diyorduk ve serinlemek için yağış bekliyorduk. Tabi bu kadar yağış beklemiyorduk ama yağmur rahmet ve berekettir. Hazırlıksız yakalandık. Sabah evlerden çıkarken hava iyi oluyor. Fakat öğlenden sonra yağışlar başlıyor. Şikayetimiz yok ki, zaten olamaz. Böylesi çok iyi yağışlar olsun. sıcak havalar bizlere iyi gelmiyor. Son haftalarda havalar çok sıcaktı. Genel olarak hemşerilerimizin çoğu bu sıcaklıktan rahatsızdı.’ Diye konuştular.

GÖÇÜKLER OLUŞTU

Bir çok işyeri ve evlerde sel baskını oldu diye konuşan vatandaşlar, ‘Birçok ev ve iş yeri sel baskınlarından nasibini aldı. Bir çok araç yollarda kaldı. Alt geçitlerde araçlar kaldı. Özellikle caddelerde göçükler oldu. Belediyelerimizin bir an evvel cadde ve sokaklarda bakım ve onarıma başlaması gerekiyor. Ne kadar yağmur yağışları ile birlikte serinlesekte sel felaketlerinden dolayı zarar gören hem esnafımızın hemde vatandaşlarımızın Allah yardımcısı olsun.’ dediler.