GÜNCEL Haber Girişi : 20 Kasım 2021 18:07

ARTIK EKMEKTE YOK

Erzurumlu vatandaşlar son iki gündür ekmek alamıyor. Fırıncılar odasının aldığı kararla greve giden fırıncılar sabah saatlerinde kısıtlı ekmek çıkararak, vatandaşları mağdur ettiler. Elde kalan ekmekler için vatandaşlar fırınların önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

BÖYLE ÇÖZÜM OLMAZ

Fırınların grev kararına tepki gösteren vatandaşlar, ‘bu şekilde vatandaşı mağdur ederek mi çözüm bulacaklar. Tepkilerini üst mercilere göstermeleri gerekiyor. Ekmek çıkarmamak nasıl bir akıl tutulmasıdır. Yöneticilere kızarak vatandaşı cezalandırıyorlar. İş yerlerimizden çıktık ve evlerimize doğru gidiyorduk. Ne marketler nede fırınlarda ekmek bulamadık. Gittiğimiz marketler, fırıncılar grevde ekmek gelmedi diyor. Fırınlara gidiyoruz, ekmek yok grevdeyiz diyorlar. Bir bunu yaşamamıştık. Bunu da yaşattılar.’ İfadelerini kullandılar.

KRİZE KRİZLE KARŞILIK VERİYORLAR

Kimse fırınlar haksız demiyor fakat bu şekilde insanları mağdur etmeye hakları yok diye konuşan vatandaşlar, ‘Krize krizle karşılık vermek acaba sıkıntılarını giderecek mi? Kendilerini daha fazla sıkıntıya sokuyorlar. Kimse fırıncılara haksız demiyor. Onlarında giderleri tavan yapmış durumda ve kazanç sağlayamıyorlar. Fakat haklarını biz vatandaşları mağdur ederek değil de, yetkililerle çözmeleri gerekiyor.’ Dedi.

MAĞDUR OLDUK

Biz büyükler olarak bir şekilde kendimizi idare ederdik diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Akşam saatlerinde evlerimize giderken ekmek alıp gidiyoruz. Biz aile büyükleri olarak bir şekilde idare ederdik. Fakat çocuklar öyle değil, geceyi nasıl aç geçirecekler. Bu kadarı çok fazla oldu. İnsanlar kendi menfaatleri uğruna tüm vatandaşları mağdur edemezler. Kazanç sağlayamıyorsan veya gelirin giderini kurtarmıyorsa bu işi yapmayacaksınız.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.