GÜNCEL Haber Girişi : 04 Ağustos 2022 14:48

ASKIDA ÇORBA VAR

Dar gelirli ve durumu iyi olmayan aile ve vatandaşlar için Erzurum esnafından anlamlı bir kampanya başlatıldı. Erzurum'da çorba satışı yapan Beyrancı Abdullah Usta 'askıda çorba var' kampanyasıyla dar gelirli aileler ve vatandaşlara yardımcı olarak takdir topladı.

YARDIMCI OLUYORUZ

Yeni bir kampanya başlatarak dar gelirli aileler ve vatandaşlara yardımcı olmak istediklerini belirten Beyrancı Abdullah Seçer, “Bilindiği gibi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik olarak sıkıntılı günlerden geçmekteyiz. Esnaf olarak bizde sorumluluk almak istedik. Yeni bir kampanya başlatarak ‘askıda çorba var.’ kampanyasıyla bu sıkıntılı süreçte dar gelirli ailelere ve vatandaşlarımıza yardımcı olmak istedik. Tabi devletimiz gerekli yardımlarda bulunuyor. Fakat bizlerde esnaf olarak en azından bu sıkıntılı dönemlerde sorumluluk hissettik ve üzerimize düşeni yapmaya karar verdik. Bu sebeple ‘askıda çorba var.’ kampanyasını başlattık.” dedi.

DESTEK GELDİ

Yardım kampanyasından dolayı müşterilerden olumlu yönde tepki aldıklarını belirten Abdullah Usta, ‘Türk milleti olarak zaten yardımlaşmayı fazlasıyla benimsiyoruz. Yaptığımız kampanya nedeniyle gelen müşterilerimiz den olumlu yönde tepkiler almaya devam ediyoruz. Yardımcı olmak isteyen ve kampanyamıza destek olan müşterilerimizde var. Ekonomik olarak sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Tamda yardım ve dayanışma zamanıdır. Bu sıkıntılı günleri yine el birliğiyle atlatacağız. Önemli olan husus ise dar gelirli ailelerimiz ve vatandaşlarımızın daha fazla sıkıntı çekmemesidir.’ ifadelerini kullandı.

DUYARLI ESNAFIN HALİ BAŞKA OLUYOR

‘Askıda çorba var.’ kampanyası ile duyarlılık gösteren esnafa vatandaşlardan destek geldi. Bu süreçte fırsatçıların aksine bu tür kampanyalarla örnek bir davranış sergileyen esnafımız a teşekkür ediyoruz diye konuşan vatandaşlar ise, “Erzurum esnafı yine farkını göstermiştir. Son dönemlerde krizi fırsata çevirenlere inat Erzurum esnafı kendisine yakışanı yapmış ve vatandaşın yanında olmuştur. Özellikle yerel ve zincir marketlerin örnek alması gereken bir harekettir. İnşallah bizlerde hem çorbalarımızı içip hemde gerekli desteği vereceğiz.’ dediler.