GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 03 Aralık 2020 12:10 Haber Girişi : 03 Aralık 2020 12:13

ASKIDA EKMEK KALMADI!!!

Yaşlı ve durumu iyi olmayan vatandaşları için ‘askıda ekmek var’ kampanyasına destek olmak gerekiyor. Bazı fırınlar kampanyalarının uzun süredir devam etmesine rağmen vatandaşın pekte destek çıkmadığını belirtti.   

ÇOK TALEP VAR

Özellikle yaşlı vatandaşlarımız bu kampanyadan faydalanıyor diyen Sinan Yıldırım, ‘Genellikle durumu iyi olan vatandaşlarımız ekmek almaya geldikleri zaman 200 tl bırakıp gerisini askıya yaz diyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız evine ekmek götüremeyen varmı sorusunu yöneltmişti. Günlük hayatımızda işi gücü olan vatandaşlar elbette evine ekmek götürüyordur. Fakat eşini kaybetmiş ve çocukları ile yaşayan, durumu iyi olmayan vatandaşlarımız var. Bu vatandaşların yanı sıra yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızda var. Devletten yardım ve nakit alıyorlar. Fakat demekki yetiştiremiyorlar. Devamlı gelip askıda olan ekmeklerden alan vatandaşlarımız var.’ Dedi.

DUALARI YETER

Durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Yıldırım, ‘Askıda ekmeğimiz olsun yada olmasın değişen hiç bir şey olmaz. Her zaman kapılarımız sonuna kadar açıktır. Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımız içinde geçerlidir. Allah’a şükürler olsun ki kazancımızı sağlıyoruz. Birkaç ekmek bizleri ne zangin eder nede fakir eder. Buyursun gelsinler. Zaten çok zorlu bir dönemden giçiyoruz. Paraları olmasada duaları yeter. Bir Allah razı olsun demeleri bile bizlere yeter.’ Dedi.

BİRLİK OLMALIYIZ

Ülke olarak çok zorlu bir süreçten geçiyoruz diyen Yıldırım, ‘Herşeyi devletten beklememeliyiz. Birlik olmalıyız. Herkes elini taşın altına sokması gerekir. Kurallara riayet edelim. Yaşlılara, kimsesizlere ve durumu iyi olmayan ailelere yardımcı olmalıyız. 1 ekmeğimiz var ise bizlere yakışanı yapıp bölüşmemiz gerekiyor. Devletimiz zaten üzerine düşen görevi yapmaktadır. Yalnız bırakmayalım ve bizlerde elimizden geleni yapalım.’ Diyerek sözlerini tamamladı.