SPOR Haber Girişi : 02 Temmuz 2022 20:59

AYRILIKLAR DEVAM EDİYOR

Yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, hazırlıklarına teknik direktör Muzaffer Bilazer nezaretinde devam ediyor. Ayrıca Dadaşlarda, yaprak dökümü devam ediyor.   

SZUMSKİ SAMSUNSPOR’DA

Takımdan veda mesajlarıyla yolları ayıranlar kervanına Jakup Szumski’de katıldı. Son birkaç gündür konuşulan Jakup Szumski transfer gerçekleşti. Samsunspor’dan resmi açıklama geldi. Önceki gün resmi sosyal medya hesabından yayımladığı veda mesajıyla takıma ve taraftara teşekkür eden 30 yaşındaki file bekçisi Jakup Szumski, Samsunspor takımıyla 2 yıllık sözleşme imzaladı. Ayrıca sözleşmesi sona eren Aykut Demir ise Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile aynı ligde mücadele eden Keçiörengücü takımıyla anlaşmaya vardı.

DEPLASMAN YASAĞI KALKTI

Korona virüs salgını nedeniyle alınan kararlar doğrultusunda Süper Ligde deplasman takımı seyircisinin tribünlere alınmama kuralı da ortadan kalktı. Türkiye Futbol federasyonunun yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki sezondan itibaren Süper Ligde deplasman takımlarının seyircileri, tribünlerde yer alacak. Ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve il veya ilçe spor güvenlik kurulunun kararı ile en fazla %10 olan misafir takım seyirci kapasitesi %30a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurullarının uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir.

TRANSFER ŞART

Takımın önemli isimlerini rakiplerimize kaptırdık diye konuşan taraftarlar, ‘transfer tahtasının muhakkak açılması gerekiyor. Takımın önemli isimleri birer birer ayrılıyorlar. Zaten aday yok. Fakat yeni gelecek olan yönetimin elinden geleni yapacağını umut ediyoruz. Rakiplerimiz transferlerini birer birer açıklıyorlar. Bizimde kadromuz çok zayıfladı. Bu sebeple transfer şart oldu. Kaleci konusunda pek üzüldüğümüzü söyleyemeyiz. Tabi, bu demek değildir Szumski kötü kalecidir. Aksine çok iyi bir kaleci ve bir alt ligde yabancı sınırlaması nedeniyle takımların kaleci hakkını yabancıdan kullanması doğru değildir.’ İfadelerini kullandılar.