GÜNCEL Haber Girişi : 21 Haziran 2022 08:56

BAŞKA PARK YERİ YOK MU?

Kaldırımlar ve engelli geçiş güzergâhlarını otopark olarak kullanan araç sahiplerinin sorumsuz davranışları nedeniyle insanlar mağduriyet yaşıyor. Tepkilere dahi aldırış etmeyen sorumsuzlar, karşılık vermeden de geri durmuyor. 

ANLAYIŞ ŞART

Özellikle araç sahiplerinin sorumsuzca davranışları nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını belirten vatandaşlar, ‘şehir merkezinde sanki park yeri yokmuş gibi davranan araç sahipleri insanların hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Kimisi kaldırımlara kadar araçlarını çıkarıyor. İnsanların yürümesine engel oluyorlar. Yetkililer hangi biriyle uğraşacak. Gerekli cezai işlemler uygulanıyor. Fakat insanlar aldırış dahi etmiyor. 3-5 kuruş verip oto parklara araçlarını çekmeyen sorumsuzlar, insanların hayatını tehlikeye atmaktan çekinmiyorlar.’ Dediler.

MECBUREN YOLA ÇIKIYORUZ

Önceki dönemlerde de Milletin Sesi Gazetesi olarak birçok kez gündeme getirdiğimiz park sorunu Erzurum’da sürekli büyüyen bir problem haline geldi. Otobüs durakları, yaya geçitleri, kaldırım önleri ve en önemlisi de engelli geçiş güzergâhları duyarsızca park yeri olarak kullanılıyor. İnsanların biraz bilinçli davranması gerekiyor diye konuşan vatandaşlar, ‘Yaya kaldırımlarını araçlar park yeri olarak kullanıyor ve mecburen bizlerde araçlar iç içe akan trafikte yürümek zorunda kalıyoruz. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalıdır. İnsanların biraz bilinçli davranması gerekmektedir.’ dediler.  

TEPKİYİ BİZLER GÖRÜYORUZ

Kaldırımlara ve engelli geçiş güzergâhlarına park yapan araç sürücülerini uyarıyoruz diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘uyarıları genel olarak anlayış gösterip, özür dileyerek araçlarını farklı yerlere çeken araç sahiplerine diyecek bir sözümüz yok. Fakat insanların yürüme yoluna engel olan ve kısıtlayan bazı kendini bilmezler, uyarıları yapan vatandaşlara tepki gösterip kavga dahi ediyorlar. Hatta dalga geçer gibi ‘bak sana geçiş mesafesi bıraktım’ diyorlar. Bu tür insanlara laf anlatmak zaten çok zor olur. Haklıyken haksız durumuna düşebiliyorsunuz.’ İfadelerini kullandılar.