Genel Haber Girişi : 07 Kasım 2020 13:22

Belediyeler kışa hazır

Erurum Büyükşehir Belediyesi, Yakutiye Belediyesi, Palandöken Belediyesi ,Kış mev simine yaklaştığımız şu günlerde vatandaşların sorun yaşamaması için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Kara kış kapıya gelip dayandı. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın

Erurum Büyükşehir Belediyesi, Yakutiye Belediyesi, Palandöken Belediyesi ,Kış mev simine yaklaştığımız şu günlerde vatandaşların sorun yaşamaması için tüm hazırlıklarını tamamladılar.
Kara kış kapıya gelip dayandı. Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine giren Erzurum’da mevsimin ilk kar yağışı Palandöken’de görüldü.
Kar yağışı ile birlikte belediyeler de Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar uyarısının ardından sorumluluk bölgelerinde aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldı.
Erzurum’un en büyük ilçesi konumunda bulunan Yakutiye,Palandöken belediyeleri bıçaklı kar küreme araçları, ünimoglar, tuz serpme araçları, solüsyon araçları ve kritik noktalara konulacak tuz varilleri ile bu kışı da karla mücadele konusunda sorunsuz atlatmayı planlıyor. Karla mücadelede 10 ünimog, 7 bıçaklı kamyon, 4 bıçaklı kamyonet, 5 bıçaklı kepçe, 5 greyder, 3 loder kepçe, 10 kamyon, 5 kamyonet, 2 pikap ile çalışmalarını sürdürecek Belediyeler , gündüz eksi 15, gece ise eksi 20’lere ulaşan hava koşullarının neden olduğu buzlanmayı önlemek için kullanılacak tuz ve solüsyon ihtiyacını da tamamladı.
Karla mücadeleyi bu sene de sorunsuz atlatmak için tüm birimleriyle hazır olan özellikle buzlanmaya karşı yolları temizleyecek olan ekipler, gündüz saatlerinde merdiven ve kaldırımlarda solüsyonla buz çözme çalışması gerçekleştirecek.Belediye Şantiye İşletmesi ekipleri ve kendilerine takviye olarak görev yapacak olan Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, vatan daşların kışı daha rahat ve sorunsuz geçirmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Meydana gelebilecek olası aksaklıkları önlemek için vatandaşların, araçlarını kış bakımlarını yaptırmalarını, kar lastiklerini araçlarına takmalarını, kar yağışı başladığında mecbur kalmadıkça araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını istiyen belediye yetkilileri şunları söylediler” Karla mücadele çalışmalarında ekiplerimizi zorlayan en önemli faktör ise, ara sokaklara ve caddelere yapılan gelişi güzel araç parklarıdır. Ekiplerimizin çalışmalarını engelleyecek bu tür parkları yapmamalarını sürücülerimizden ve araç sahiplerimizden rica ediyoruz”şeklinde konuştular

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.