GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ekim 2021 14:52

BEYAZ KORKU YAKLAŞIYOR

Erzurum yaşam standartların en zor illerin başında geliyor. Son iki yılda yaşanan korona virüs salgını süreci hem vatandaşı hem de esnafı perişan etti. Kış aylarında giderlerin iki hatta üç katına çıktığı Erzurum’da yağışlarla gelen soğuk havalar kışın habercisi oldu. Vatandaş ve esnaf kış öncesi kara kara düşünmeye başladı.  

SIKINTI KIŞ AYLARINDA BAŞLIYOR

Erzurum’da kış aylarında özellikle giderler noktasında işin içinden çıkılmaz bir hale gelinebiliyor. Yakıt giderleri hem esnafın hem de vatandaşların başına dert oluyor. Tabi yakıt derdiyle uğraşan vatandaşların ve esnafın diğer bir sıkıntısı ise kabarık gelen faturalar oluyor. Evleri kira olan vatandaşlar, dar gelirli ve maddi durumu iyi olmayan aileler çıkmaza giriyor. Devlet yardımları ile ayakta kalmaya çalışan dar gelirli ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin en büyük sıkıntısı kış aylarında başlıyor. 

KIŞ DÜŞÜNDÜRÜYOR

Erzurum’da yaşam koşulları çok zor diye konuşan Fırat Ardahanlı isimli vatandaş, ‘2 yıldır salgınla mücadele ediyoruz. Fakat Erzurum’da salgını kış ayları unutturuyor. Çok fazla sıkıntılar yaşadık. Son iki yılda hem maddi hem de manevi olarak çok zorlu süreçlerden geçtik. Aşılamalar başladı. Vaka sayılarında düşüş var. Bu yıl yağışlarla birlikte soğuk havalar çok erken geldi. Daha kar düşmeden giderler iki katına çıktı. Havalar çok soğuk ve giderlerle baş edemiyoruz. Salgın bir taraftan, çocukların okul giderleri bir taraftan ve şimdide beyaz korkumuz başladı. Allah yardımcımız olsun.’ Dedi.

KOLAYLIKLAR SAĞLANMALI

Çok daha kötü durumda olan aileler var diyerek sözlerine devam eden Ardahanlı, ‘şahsen bugünlerime şükrediyorum. Çok daha kötü günler geçirdik. Korona virüs salgını hayatımızı alt üst etti. Fakat her adım attığımızda bir köşe başında veya bir sokakta daha kötü durumda olan insanları görebiliyoruz. Allah devletimizin de milletimizin de yardımcısı olsun. Bu salgın günlerini elbette geride bırakacağız. Fakat Erzurum’a özellikle kış aylarında ayrıcalık istiyoruz. Çünkü gerçekten kış aylarında şehrimizde hayat duruyor. İnsanların belini giderler büküyor. Bu sebeple devlet büyüklerimizden kış aylarında yakıt ve faturalar konusunda kolaylıklar sağlamasını istiyoruz.’ İfadelerini kullandı.