GÜNCEL Haber Girişi : 23 Haziran 2022 14:42

BİLET FİYATLARI TAVAN YAPTI

Akaryakıta üst üste gelen zamlar yaklaşan Kurban Bayramı öncesi şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Vatandaşlar ise ekonomik nedenlerden dolayı şehir dışı seyahatlerini ertelediklerini söylediler.

UCUZA SEYEHAT YOK

Kurban bayramı öncesinde farklı şehirlere hem tatil amaçlı hem de bayram ziyareti için gitmek isteyen vatandaşlara yüksek bilet fiyatları engel oluyor. Erzurum’dan farklı şehirlere seyahat etmek isteyen vatandaşlar için fiyat araştırması yaptık. Erzurum-İstanbul arası seyahat yapmak isteyen vatandaşlar kişi başı 400 TL ile 600 TL arası fiyatlarla bilet bulabilecekler. Erzurum-İzmir arası seyahat yapmak isteyen vatandaşları yine aynı fiyatlar bekliyor. Erzurum-Ankara arası seyahat yapmak isteyen vatandaşlar, 500 TL, Erzurum-Bursa, 480-550 TL arası, Erzurum-Antalya 550 TL fiyatlara seyahat edebilecekler. Uçak bilet fiyatları ise dudak uçuklatıyor. Uçak fiyatları ise 900 TL ile 1700 TL arası değişiyor.     

TATİL KISA SÜRECEK

Yaklaşmakta olan Kurban bayramı nedeniyle seyahat planı yapan vatandaşlar yine planlarını erteledi. Tatilin kısa olması sebebiyle şehirlerarası seyahatlere çıkmayacaklarını belirten İbrahim Karadağ isimli vatandaş, ‘erken vakitte yer bulabilirsek bilet fiyatlarını daha uyguna alabiliriz. Fakat önceki yıllarda ki gibi insanlar farklı şehirlere gidemiyorlar. Akaryakıta gelen zamlar hayatımızı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bizlerde bu yıl seyahatleri erteledik. Zaten kurban bayramı tatili kısa sürecek. Bu sebeple yaşadığımız şehirlerde kalmaya devam edeceğiz.’ İfadelerini kullandı.

DUDAK UÇUKLATIYOR

Özellikle uçak bilet fiyatlarının uçtuğunu belirten Karadağ, ‘yine bir bayram öncesi ve yine fiyatlar uçuşa geçti. İnsanlar sömürülüyor. Uçak bilet fiyatlarına bir göz atmak istedik. Fakat baktığımız sayfaları anında kapatmak zorunda kaldık. Şimdi almak istersek uyguna geliyor. Tabi uygun dediğimizde yine 700-800 TL civarında fiyat veriliyor. Fakat bayrama bir iki gün kala baktığımız zaman fiyatlar 1800 TL ye kadar çıkıyor. Değişen ne oluyor? Tabi insanlar mecburi yolculuk yapmak istedikleri için almak zorunda kalacaklar. Bu sebeple istedikleri fiyatlar mecburen ödenecek. Bu bir soygundur.’ İfadelerini kullandı.