GÜNCEL Haber Girişi : 24 Kasım 2021 16:52

BİTMEYEN BORÇLARIMIZ VAR

Son iki yılı salgın nedeni ile türlü sıkıntılarla geçiren vatandaşların bankalarla başı dertten bir türlü kurtulmuyor. Konu ile alakalı olarak sitemlerde bulunan vatandaşlar, bitmeyen borçlarımızdan yakamızı kurtaramıyoruz dediler.

İNSANLAR BORÇLANDIRILIYOR

Vatandaşları yeni yapılandırmalarla borçlandıran ve katlanan faizlerle borçlandıran bankaların önünde uzun kuyruklar oluşuyor diye konuşan vatandaşlar, ‘bankaların tamamı insanların ensesinde nöbet tutuyor. Son yıllarda yaşanan sıkıntılar nedeni ile bankaların yolunu tutan hem esnaf hem de vatandaşlar, kazançlarını bankalara yediriyorlar. Mecbur kalıyorlar. Ne yapacaklar. Elde avuçta hiçbir şey kalmadı. İnsanlara iyi şekilde yaklaşım göstererek borçlandırıyorlar. Akabinde ise insanların sırtından inmiyorlar.’ Dediler.

UZUN KUYRUKLAR

Tüm bankaların önünde uzun kuyruklar oluşuyor diye konuşan vatandaşlar, ‘Bugün sokağa çıkalım. Şehrin her yerinde bankalara bir uğrayalım. Tüm bankaları önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Pandemi döneminde ödemeler 6 aya çıkarılmıştı. Fakat şimdi tekrardan 3 aya düşmüş diye biliyoruz. 2 aylık bir gecikmede günü birlik olarak insanlar telefonlarla bankalar tarafından taciz ediliyor. İhtar name ile de tehdit ediliyor. Gariban vatandaşlarda cebindeki birkaç kuruşu bankalara bağışlıyor.’ Dediler.

KOLAYLIK YOK

Bankalar kolaylık filan sağlamıyor diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Bankaların tek yaptığı insanları sömürmektir. Borcu olan vatandaşların ödemelerini yaptıktan sonra tamamen uzak durmaları gerekiyor. Bizlerin canı çok yandı. İhtiyacı olan insanlarında başka çözümler bulması gerekiyor. Kesinlikle bankalardan uzak durmaları gerekiyor. Yapılandırma saçmalıkları ile insanların 5 lira olan borcunu 15 lira yapıyorlar. Hırsızlıktan başka bir şey değildir.’ İfadelerini kullandılar.