GÜNCEL Haber Girişi : 22 Kasım 2021 15:45

BİZLERE YAKIŞMIYOR!!!

Erzurum’da son günlerde yaşanan ve ölümle sonuçlanan kavgalara, tartışmalara tepki gösteren vatandaşlar, bu tür olaylar biz Erzurumlulara yakışmıyor dediler. Şehrimizde bu tür olaylara nadiren rastlanırdı diyen vatandaşlar, özellikle bayanlara uygulanan şiddete tepki gösterdiler.

ARTIK DUYMAK İSTEMİYORUZ

Şehrimiz kolay kolay haberlere konu olamazdı diye konuşan Veysel Aydın isimli vatandaş, ‘Erzurum’da silahlı veya bıçaklı kavgaları artık sık sık duyar olduk. Bu tür olaylar şehrimiz Erzurum’un adını karalıyor. Haberleri takip ettiğimiz zaman genel olarak çok büyük şehirlerde bu tür olaylar yaşanırdı. Bizlerde tepkimiz gösterirdik. Şükür ki, şehrimizde bu tür olaylar yaşanmıyor derdik. Fakat insanlar artık en küçük bir kelimeye dahi tahammül edemez bir hale geldiler. Şimdilerde haber kanallarında ölümle sonuçlanan haberlerde artık şehrimizin adı da geçiyor.’ Dedi.

NEYİ PAYLAŞAMIYORUZ?

Gönül ister ki, ülkemizin hiçbir yerinde bu tür olaylara tanık olmayalım fakat insanların bir birlerine karşı artık tahammülü kalmamış diyerek sözlerine devam eden Aydın, ‘Artık sokaklarda yürürken ne olacak diye tedirgin oluyoruz. Öyle haberler çıkıyor ki, artık çocuklarımızı dahi sokaklara bırakamıyoruz. Sokaklarda yürürken bir birimize artık selam veremez hale geldik. İnsanlar neyi paylaşamıyor onu da bilemiyoruz.’ Dedi.

EKONOMİKTE OLABİLİYOR

Ekonomik sıkıntısı olan vatandaşların bu tür durumlarda daha ön planda olduğu haberlerini okuyoruz diye konuşan Onur Dalgıç, ‘Özellikle son iki yılda salgın nedeni ile çok büyük sıkıntılar yaşadık. İnsanlar ekonomik olarak büyük bir çöküş yaşadık. Bazı vatandaşlar tamamen tükenme noktasına geldi. Bu vatandaşlar hem kendisine hem de yakınlarına zarar verebiliyorlar. Ekonomik sıkıntılara bağlı olarak ta bu tür sıkıntılar yaşanabiliyor.’ İfadelerini kullandı.