GÜNCEL Haber Girişi : 14 Ocak 2022 12:53

ÇARPILMAYA BAŞLADIK

Ekonomik sıkıntılarla mücadele eden vatandaşlar yılbaşı itibari ile gelen zamlarla kara kara düşünüyordu. Elektrik ve doğalgaza gelen yüksek zamların faturalara yansıması ile birlikte tepkiler çığ oldu.

FIRSAT VERMİYORLAR
Erzurum’da hayat şartları ve yaşam koşulları oldukça zor diye konuşan vatandaşlar, ‘yaz aylarında hayatımızı bir şekilde idame ettiriyoruz. Fakat kış aylarında hayat şartları ve yaşam koşulları ağır kış şartları nedeni ile çok zor oluyor. Gelirlerimiz sabit kalırken giderlerimiz 3-4 kat artıyor. Belimizi doğrultmamıza fırsat vermiyorlar. Her gün yeni bir zam haberi ile uyanıyoruz. Maaşlara zam haberleri ile sevindik. Fakat yılbaşı gecesi art arda gelen zamlarla yine sevinçlerimiz yarıda kaldı.’ Dediler.

FATURALARA YANSIDI

Elektrik faturalarımız bu ay kabarık geldi ve zamları yansıtmaya başladılar diye konuşan vatandaşlar, ‘iş yerlerine kabarık gelen faturaları bir şekilde anlıyoruz. Fakat hanelere gelen kabarık faturalara bir türlü anlam veremiyoruz. Evlerde sanki fabrika makinaları işletiliyor. Zaten aldığımız maaşların yarısından fazlası kira ve faturalara gidiyor. Allah yardımcımız olsun. Sıkıntılı bir süreç diyerek bir şekilde ayakta durmaya çalışıyoruz. Fakat artık ayakta duracak takatimiz kalmadı.’ Dediler.

KOLAYLIKLAR SAĞLANSIN

Erzurum gibi soğuk illerde insanlar kolaylıklar beklerken aksine daha büyük zorluklarla karşılaşıyorlar diye konuşan vatandaşlar, ‘Yaz aylarında insanlar daha rahat oluyorlar. Fakat kış aylarında Erzurum gibi soğuk ve ağır kış şartlarının yaşandığı illerde insanlar kolaylıklar beklerken aksine daha üst üste gelen zamlarla hayatları daha da zorlaşıyor. Giderler 2 hatta 3 katına çıktığı için ödemelerde güçlük çekiyorlar. Devlet büyüklerimizin artık en azından kış aylarında böyle soğuk ve ağır kış şartlarının yaşandığı illerde insanlara kolaylıklar sağlayacak çözümler üretmeleri gerekiyor.’ Dediler.