GÜNCEL Haber Girişi : 25 Kasım 2021 15:27

ÇİÇEKÇİLER HAYAT BULDU

Son iki yılı salgın nedeni ile kötü geçiren sektörlerin başında gelen çiçekçi esnafı özel günlerde yaptığı satışlarla ayakta kalmaya çalıştı. 24 Kasım öğretmenler günü çiçekçi esnafı başta olmak üzere birçok sektörün yüzünü güldürdü. 

SATIŞLAR İYİ GEÇTİ

Konu ile alakalı olarak konuşan çiçekçi esnafı, ‘uzun zamandır işler bu kadar iyi olmamıştı. Son iki seneyi türlü sıkıntılarla geçirdik. Kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte işlerimizde hareketlilik yaşanmıştı. Özellikle düğün sezonun açılması ile birlikte gelin arabası süslemeleri ile hayat bulduk. Çünkü işler dibe vurmuş, maddi ve manevi olarak büyük bir çöküş yaşamıştık. 24 Kasım öğretmenler günü yine ilaç gibi geldi. Satışlarımız çok şükür iyi geçti.’ Dediler.

ARTIK ÖZEL GÜNLER

Düğün sezonun Erzurum’da soğuk havalarla birlikte son erdiğini belirten çiçekçi esnafı, ‘artık özel günlerde satışlarımız olacak. Doğum günleri, yılbaşı ve sevgililer günü olarak sürüp gidecek. Yaz aylarında inşallah bir aksilik olmazsa tekrardan düğün sezonu ile birlikte işlerimiz yoluna girecektir. Ekonomik olarak bir dar boğazdan geçiyoruz. Bu sıkıntıları da el birliği ile çözüme ulaştıracağız.’ Dediler.