SPOR Haber Girişi : 03 Haziran 2022 11:13

DADAŞ’A CEZA YAĞDI

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Play off şokunu atlatamadan bir şokta PFDK’dan geldi. Play off yarı finalinin ilk ayağında oynanan müsabakada yaşanan saha olayları nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti.

KARTLAR BLOKE

Play off müsabakalarının yarı final ilk ayağında oynanan müsabakada yaşanan saha olayları nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a ceza yağdı. Federasyondan yapılan açıklamada, ‘Büyükşehir Belediye Erzurumspor kulübünün, 25.05.2022 tarihinde oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor-İstanbulspor Spor Toto 1. Lig Play-Off müsabakasında, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Kapalı B Tribünü C1, C2, C3, C4, Kuzey Kale arkası Tribünü D3, D4, D5, D6, Maraton Tribünü E7, E8, F1, F2, F5, F6 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, FDT'nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu Kuzey Kale arkası D3, Kapalı B Tribünü C1, C2, numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, 1. ve 4. maddede 2 farklı eylem nedeniyle bloke edildiği belirtilen Kuzey Kale Arkası D3, Kapalı B Tribünü C1 ve C2 numaralı bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının toplamda takip eden 2 ev sahibi müsabakada bloke edilmesine karar verilmiştir.’ Denildi.

PARA CEZASI EKSİK KALMADI

Tribün kapama cezalarının yanı sıra para cezaları da açıklandı. Federasyondan yapılan açıklamada, ‘Büyükşehir Belediye Erzurumspor kulübünün, 25.05.2022 tarihinde oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor-İstanbulspor Spor Toto 1. Lig Play-Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 48.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içerisinde ilk kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 10.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübünün, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 65.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübünün, stadyumda ambulans araç ve görevlilerinin hazır bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.’ Denildi.

KULÜP ZARAR GÖRÜYOR

Cezaların açıklanmasının ardından taraftarlarda tepkilerini dile getirdiler. Sahaya yabancı madde atan seyircilere tepki gösteren taraftarlar, ‘yaşanan olumsuzlukları tasvip etmiyoruz. Gerçekten bu takıma gönül vermiş olan taraftarlar zaten sahaya yabancı madde atmaz. Bu kadar ceza çok fazla oldu. Fakat yine kendi kulübümüzü bizler cezalandırıyoruz. Biraz sakinliğimizi ve sükûnetimizi korumalıyız. Tepkilerimizi gösterelim. Fakat bu şekilde olmamalıdır. Federasyon yetkilileri zaten bahaneye bakıyor. Konu Erzurumspor olunca saha olayları olmasa da bir şekilde ceza verecek bir şey bulur. Trabzonspor taraftarı maç bitmeden sahaya girdi. Rakip oyuncuları tartakladı. Verilen cezayı biz söylemeyelim. Zaten herkes her şeyin farkındadır.’ İfadelerini kullandılar.