SPOR Haber Girişi : 06 Ağustos 2022 03:33

DADAŞ YENİ İSMİNİ ALDI

Yeni sezon hazırlıklarını ara vermeden sürdüren Erzurumspor yeni ismine kavuştu. Kongrede alınan kararla kulübün Büyükşehir Belediye Erzurumspor olan ismi Erzurumspor Futbol Kulübü olarak değiştirilmişti. Ayrıca kulübün sosyal medya hesaplarında da güncellemeler yapıldı.

AHMET DAL’DAN TEŞEKKÜR

Yapılan kongrenin ardından yeni başkan Ahmet Dal’a spor kamuoyundan destek ve tebrik mesajları yağdı. Başkan Ahmet Dal ise teşekkür mesajı yayınladı. Başkan Ahmet Dal yaptığı açıklamada, ‘Olağanüstü genel kurulumuza katılım sağlayarak yanımızda olan Büyük Erzurumspor sevdalılarına teşekkür ediyorum. Daha önce birlikte görev yaptığımız ve Erzurumspor’umuza hizmet etmiş başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ İfadelerini kullandı.

ERZİNCAN MAÇINA TARAFTAR ALINMAYACAK

Bugün hazırlık maçında Erzurumspor ile Erzincanspor, Kazım Karabekir stadyumunda karşı karşıya gelecek. Kulüpten yapılan açıklamada hazırlık müsabakasının seyircisiz oynanacağı açıklandı. Kulübün resmi hesaplarından yapılan açıklamada, ’06 Ağustos Cumartesi günü saat:17.00’da Kazım Karabekir stadyumunda Erzincanspor ile yapacağımız hazırlık karşılaşması gençlik spor il müdürlüğü ve iki takımın aldığı ortak karar doğrultusunda seyircisiz oynanacaktır.’ Denildi.    

KÂBUS OLMASIN

Hem kulübümüzün ismi değişti hem de yeni başkanımız artık belli oldu diye konuşan taraftarlardan yönetime çağrı geldi. Transfer konusunda yönetimin bir an evvel tahtayı açması gerektiğini söyleyen taraftarlar, ‘yeni sezonda süper lig hedefimiz belki olmayacak. Fakat bizler daima takımımızı destekleyeceğiz. Fakat gelecek sezona transfer yapmadan başlamak felaket getirir. Yeni sezonun kâbus olmasını istemiyoruz. Süper lig hedefimiz dahi olmasa bu kadromuz bu lig için yeterli olmayacaktır.’ İfadelerini kullandılar.