SPOR Haber Girişi : 25 Mayıs 2022 15:43

DADAŞIN KONUĞU İSTANBULSPOR

TFF 1. Lig Play OFF turu yarı final ilk maçında bugün Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Kazım Karabekir stadyumunda İstanbulspor’u ağırlayacak. Dadaşlar hafta sonu oynayacağı maç öncesinde avantajlı bir skor almak isteyecek.

İLGİ YÜKSEK OLACAK

Play OFF turu yarı final ilk maçında bugün İstanbulspor’u konuk edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor hazırlıklarını tamamladı. Bu zor müsabakaya Erzurumlu futbol severlerin yoğun ilgisi bekleniyor. Pazar günü oynayacağı müsabaka öncesinde Dadaşlar ise avantajlı bir skor elde etmek isteyecek.

ŞANSIMIZ VAR

Daha rahat bir rakiple karşılaşacağız diye konuşan taraftarlar, ‘Bugün ilk maçta skor avantajını ele geçirmemiz gerekiyor. Rakibimizi hafife almak istemiyoruz ama diğer iki rakibimize oranla daha rahat bir maç oynayabiliriz. İlk müsabaka deplasmanda olsa çok daha iyi olacaktı. Fakat Denizli maçıyla o fırsatı tepmiştik. Bugün tüm Erzurumlu futbol severlere büyük iş düşecek. Takımın taraftarına ihtiyacı var. Taraftarlar yine takımın ateşleyici gücü olacaktır. Biz oyuncularımıza inanıyoruz. İnşallah oyuncularımızda bizi mahcup etmeyecektir. Şimdi kenetlenme zamanıdır. Süper lige bu kadar yaklaşmışken kenetlenmenin tam zamanıdır.’ Dediler.

KORKULARIMIZ VAR

Rakibimizi hafife alarak sıkıntı yaşayabiliriz diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘Rakibimiz de çok iyi oynayan bir takım ve bizim en büyük korkumuz rehavete kapılmaktır. Oyuncularımızın rahat tavırlar takınmasını istemiyoruz. İkinci bir korkumuz hakemlerdir. Süper ligin deneyimli ve tecrübeli hakemlerinin atanması gerekiyor. Cüneyt Çakır gibi isimlerin bu müsabakalara verilmesi gerekiyor. Biz taraftarlar olarak iki korkumuzu dile getirdik. Rehavet bir şekilde giderilir. Fakat hakem hatalarının telafisi olmayacaktır.’ İfadelerini kullandılar.