Kültür ve Sanat Düzenleme Tarihi : 17 Kasım 2020 11:59 Haber Girişi : 17 Kasım 2020 11:59

DERDİMİZ ERZURUM

Erzurum’a eğitim konusunda yatırımlar yaparak özverili çalışmalarından dolayı adından sıkça söz ettiren Erzurumlular Gençlik Hareketi platformu başkanı Yunus Emre Kavaz, hizmetlerimiz devam edeceğini dile getirdi.

GÖNÜL MESELESİ

Uzaklıkların öneminin olmadığını ifade eden Kavaz, ‘Yıllar önce zorunlu nedenlerden dolayı şehrimize veda ederek İstanbul’da yaşamaya başladım. Fakat memleket hasretini şehir dışında yaşayan hemşerilerimiz gibi yüreğimizde hissettik. Katkılar sunmaya çalıştık. Kurduğumuz Erzurum Gençlik Harekatı Platformu ile özellikle eğitim konusunda memleketimize yatırımlar yaptık. Yapmayada devam edeceğiz. Sadece şehir merkezinde değil köy okullarındaki öğrencilere yardım eli uzatmaya çalışıyoruz. Uzaklıklar önemli değil, önemli olan yaptığımız yatırımlarla uzağı yakın kılmaktır. Bizimkisi gönül meselesi ve sevdamız Erzurum’dur.’ Dedi.

ERZURUM’A HİZMET

Hizmetlerinin devam edeceğini belirten Yunus Emre Kavaz, ‘Erzurumlular Gençlik Hareketi platformu’nun, yatırım ve teşviklerden geri kalan bu sebeplerden dolayı oluşan işsizlik durumundan dolayı şehrimizin kalkınmasına yardımcı olmak ve nitelikli insan gücünü artırmak amacı ile Erzurum’a hizmet ediyoruz. Yatırımlarımızın birçoğunu eğitim ve öğretim alanında kullanarak Erzurum’lu gençlerimizin iyi bir eğitim alarak kamu alanlarında daha çok görev almasını istiyoruz.’ Dedi.

YAPILAN HİZMETLERİ SIRALADI

Erzurum’a yaptıkları hizmetleri anlatan Kavaz, ‘ 3 Mayıs 2018 tarihinde Yakutiye Çiftlik mahallesi Şehit Bülent Karataş İlköğretim Okul’una Gazi Yarbay Yakup Kutman kütüphanesini kazandırdık. 13 Şubat 2020 tarihinde Erzurum Yakutiye Atatürk lisesine Gazi Yahya Kemal modern projesini kazandırdık. 2 Kasım 2020 tarihinde Erzurum’lu şehidimiz Cihan Erat’ın isminin verildiği Atatürk Anadolu Lisesinde modern bir sınıf inşaa ederek liseli kardeşlerimize hediye ettik. Ayrıca birkaç köy okulunda okuyan öğrenci kardeşlerimize hediyeler gönderdik.’ Dedi.

ÖNEMLİ OLAN İLİM VE BİLİM

Tek amacın Erzurum’a hizmet olduğuna vurgu yapan Kavaz, ‘ İstanbul’dan, Erzurum’a geldiğimiz zaman Erzurum’lu hemşerilerimizle çay içip bilgi alış verişi yapmak istiyoruz. Erzurum’un demografik yapısının bozulmasını önlemek istiyoruz. Verilen her göç Erzurum’un kaderini başka bir yöne itecektir. Bu itici gücün karşısında her zaman duracağımızın sözünü Alvarlı Efe Hazretlerine verdik ve sözümüzün arkasında duruyoruz. Son zamanlarda Erzurum’un olur ilçesinde altın rezervi bulundu. Bu duruma sevinen hemşerilerimiz gerçek değerin ve hazinenin ilim ve bilimde olduğunu ne yazıkki unutmuş durumdalar.’ Diye konuştu.

BAĞIMIZ YOK

Siyasetle alakalı olmadıklarını belirten Yunus Emre Kavaz, ‘Yaptığımız çalışmalara siyasi bir gömlek giydirmek isteyenlere gazeteniz aracılığı ile seslenmek istiyoruz. Bizim davamız ve kavgamız Erzurum’dur. Arkamızda yaradanın verdiği güç ve samimiyetten başka hiçbir güç yoktur. Ayrıca Erzurum’da yaşayan hemşerilerimizin samimiyetinden yola çıkarak, yaşadıkları yeri güzelleştirmek

adına her sene 10 ağaç dikerse çok daha güzel bir Erzurum’a ulaşabiliriz. Bu sebeple zengin ve fakir ayırt etmeksizin her Erzurum’luyu, Erzurum’a hizmet etmeye ve Erzurum’u sağlam temeller üzerine inşa etmeye davat ediyoruz.’ Diyerek sözlerini tamamladı.