SPOR Haber Girişi : 06 Ekim 2021 13:15

DESTEK ZAMANI

Hafta sonu Ankaragücü’ne 2-1 mağlup olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlardan birlik ve beraberlik çağrısı geldi. Takımın oyunundan memnun kaldıklarını dile getiren taraftarlar, ilerleyen haftalar için umutlu olduklarını belirttiler.   

SONUÇ ODAKLI OYUN

Futbol sonuç odaklı bir oyun diye konuşan taraftarlar, ‘Lig daha yeni başladı. Takımın gidişatı çokta kötü değil ve ilerleyen haftalarda daha iyi olacaktır. Takımın oyunun memnun ediyor. Lakin tek sıkıntıyı gol yollarında yaşıyoruz. İleri uç oyuncularında verim alamadığımız her maç bu tür sıkıntıları yaşamaya devam edeceğiz. Tabi hocamızın da artık bu duruma bir çözüm bulması gerekiyor. Futbol sonuç odaklı bir oyundur. Oynadığınız güzel oyunu gol ile taçlandırırsanız zaten puanları toparlarsınız. Fakat bizim için en büyük sıkıntı golcülerimizin suskun olmasıdır. İnşallah bu sorunda çözülürse bu ligi alt üst ederiz.’ Dediler.

PENALTI GÜME GİTTİ

Ankara gücü maçında süper ligin tecrübeli hakemlerinden Hüseyin Göçek’in bu kadar berbat maç yöneteceğine inanmıyorduk diyen taraftarlar, ‘Tecrübeli veya tecrübesiz olarak ayırt etmiyoruz. Hakemlerin sahaya çıkarken vicdanlarının sesini dinlemelerini istiyoruz. Süper ligin en tecrübeli ve en güvenilir hakemlerinden biri olan Hüseyin Göçek, maça atandığı an ‘bu hafta rahat maç izleyeceğiz’ derken, yine hakem hatalarını konuşmaya başladık. Novikovas’ın ceza sahası içerisinde indirilmesine göz yuman Göçek, yine verdiği kararlarla takımın kaderi ile oynadı. Artık hakem hatalarını konuşmayalım derken maalesef konuşacak başka bir şey bırakmıyorlar.’ Dediler.

BİZLER İNANIYORUZ

Penaltı pozisyonu ile alakalı olarak oyuncularımız sosyal medya hesaplarından imalı paylaşımlar yaptılar diye konuşan taraftarlar, ‘penaltıyı atardık veya atamazdık. Orası bizi ilgilendirir. Hakemlerin bu kadar basit hatalar yapması sonucunda şimdi bu ligdeyiz. Fakat bu hatalar bizleri daha çok kenetlendiriyor. Novikovas penaltı pozisyonu ile alakalı olarak paylaşımı imalı bir tepkiydi. Bizler oyuncularımıza inanıyoruz. Sezon sonu yine süper lige bizleri taşıyacaklarından hiçbir şüphemiz yok. Destek vermekten başka çaremizde yok.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.