GÜNCEL Haber Girişi : 25 Kasım 2021 15:25

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Ankara ve İstanbul’da sokaklara inen vatandaşlara tepki gösteren Erzurumlular, olaylara tepki göstererek devletine sahip çıktı. Yaşanan ekonomik sıkıntıları bahane ederek farklı planlar yapanlara en büyük tepki yine Dadaşlar’dan geldi.

KOLAY KURULMADI

Artık parti meselesi olmaktan çıktı diye konuşan vatandaşlar, ‘kişiler kızgınlık ve particilik meselesi değildir. Dış güçlerin hain planları ters tepecektir. Bizleri başkaları ile karıştırmasınlar. Mesele memleket olunca particilik filan dinlemeyiz. Bu ülke kolay kurulmadı. Bizi diğer ülkelerle karıştırıyorlar. Onlara diz çöktürdüler. Fakat bu ülke neler gördü ve neler yaşadı. Biz Dadaşlar olarak devletimizin yanındayız.’ Dediler.

MEMLEKET MESELESİ

Kolluk kuvvetlerimize gerekli olan tüm yetkiler verilmelidir diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Sokaklara inecek kimler varsa ilk öncelikle karşısında halkı bulacaktır. Bu particilik meselesi filan değildir. Şahsen ilk dönemlerde oy verdiğimiz partiye şimdi oy vermiyoruz. Fakat bu demek değildir ki, yalnız bırakacağız. Bu şahıs veya parti işi değildir. Bu artık ülke ve memleket meselesidir. Neymiş dolar tavan yapmış. Cehenneme kadar yolu var. İstediği kadar yükselsin. Unutulmamalıdır ki, Suriyelilerin şimdi bir vatanı yok.’ Dediler.

MUHALEFETTE BU DURUMA KARŞI

Ekonomik sıkıntıları sadece onlar mı yaşıyor diye konuşan vatandaşlar, ‘Ekonomik olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Fakat işin ucu devletimize dokununca elbette ki tepki gösteririz ve karşılarında dururuz. Bu yaşanan olaylara muhalefetten de tepki geldi. Demek ki neymiş, muhalefette tepki gösterdiğine göre yanlış yolda olduklarını bilmeleri gerekir. Nice zorluklardan geçmiş olan bu milleti bu tür basit oyunlarla yıldıramazlar.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.