GÜNCEL Haber Girişi : 03 Ağustos 2022 13:46

DONDURMAYLA SERİNLİYORUZ

Yaz sıcaklarının etkisini iyice arttırmasıyla Erzurum sokaklarında vatandaşlar çözümü dondurmada buluyor. Özellikle son dönemlerde dondurma satışları rekor kırmaya devam ediyor.

ÇEŞİTLİ SERİNLEME YOLLARI

Erzurumlular yaz mevsimini birçok batı illerine göre oldukça serin yaşıyor. Fakat toplumsal olarak uzun süreli soğuk havalardan sonra Erzurum’da yaz mevsimi insanlara oldukça sıcak geliyor. Durum böyle olunca da çeşitli serinleme yollarına başvuruluyor. İmkânlar doğrultusunda pikniğe gitmek, göl, nehir ya da havuza girmek, soğuk duş alarak farklı metotlarla yaz sıcaklarına karşı çözüm üreten vatandaş, aynı zamanda yiyecek, içecek yöntemlerine de başvuruyor. Özellikle dondurma sektörü büyük küçük demenden her kesime yaz sıcaklarında hitap etmesiyle en güzel ve tatlı çözüm olarak görülüyor.

ESNAF MEMNUN

Yaz mevsimi sıcaklarının iyice hissedildiği bu günlerde Erzurum sokakları dondurma satışlarıyla büyük bir hareketlilik kazandı. Ailesi ya da arkadaşlarıyla sokağa çıkan Erzurumlular, sıcaklara karşı çözüm olarak ve lezzet bakımından düşünülerek dondurmaya başvuruyor. Çeşit çeşit lezzetleriyle her yaşı mutlu edebilecek seviyeye ulaşan dondurmalar, aynı zamanda marketlerde de yok satıyor. Dondurma satışı yapan esnaf, satışlardan gayet memnun kalıyor. Havaların aşırı sıcaklığı, esnafın işine geldi. 

AKŞAM SAATLERİNDE TERCİH EDİYORUZ

Gündüz saatlerinde aşırı sıcaklarda mecburen çalışmaktayız diye konuşan vatandaşlar, ‘bu kadar sıcak havalara Erzurumlular olarak alışkın değiliz. Gündüz sıcak havalarda mecburen çalışmak zorundayız. Akşam saatlerinde ise ailelerimizle birlikte şehrin merkezinde dondurmalarımızı alarak keyifli zamanlar geçiriyoruz. Hem günün iş stresini atıyoruz hem de ailelerimizle birlikte güzel zamanlar geçiriyoruz. Memleketimiz kış aylarıyla meşhurdur. Bu kadar sıcak bizlere biraz ağır ve fazla geliyor. Bizlerde serinlemenin en güzel yolu olan dondurma yemeyi tercih ediyoruz.’ Dediler.