GÜNCEL Haber Girişi : 16 Temmuz 2021 14:25

DÜĞÜN BEREKETİ

Erzurum’da kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte başlayan nikahlar, davetiye sektörünü hareketlendirdi. Normalleşme süreci birçok sektörün yeninden hareketlenmesini sağladı.

FİYATINA GÖRE TERCİH

İşlerinde hareketlilik yaşayan düğün davetiyesi sektörü normalleşme süreci ile birlikte başlayan nikahlar düğün davetiyelerine hareketlilik kattı. Erzurum’da baskı ve matbaacılık sektöründe hizmet veren esnaf, düğün, nişan, nikah, kına, sünnet davetiyesi modellerini düğün sahiplerinin beğenisine sunuyor. Düğün sahipleri beğendikleri davetiyeyi sipariş ederek tercihlerini sunuyorlar. Erzurumlu Vatandaşın genelde en çok klasik davetiyeyi tercih ettiğini aktaran esnaf, ekonomik sıkıntı içerisinde olan vatandaşın zevklerini küçük tutuğunu belirtti.

DAHA İYİ GÜNLER GÖRECEĞİZ

Konu ile alakalı olarak konuşan esnaf, ‘Yine bir düğün sezonuna daha kavuştuk. Malum uzun süredir düğün gibi faaliyetler Korona virüs salgını nedeni ile gerçekleştirilemedi. Normalleşme süreci ile birlikte nikahlar yapılmaya başladı. Çoğu çift hale daha düğünlerini erteliyor. İşlerin tamamen normale dönmesini bekliyor. Temmuz ayında düğünlerin başlaması ile birlikte işlerimizde bayağı artış yaşandı. Çok uzun zaman oldu işlerin bu kadar hareketli geçtiğini görmeyeli ama şükürler olsun daha iyi günlerde göreceğiz.’ diye konuştu.

TEKNOLOJİ DESTEKLİ

Beğenilen ürünün tasarımının görseli mail, whatsapp yoluyla düğün sahiplerinin onaylarına sunulduktan sonra en kısa sürede baskısı yapılarak teslim edildiğini aktaran esnaf, ‘Teknoloji gelişti. İnsanlar işin her anında olmak, istediklerini anlık takip etmek istiyor. Git gel yapmak ya da işin sonunda istediklerinin olmaması riskine karşı teknolojiyi kullanarak ürünlerini takip edip onaylıyorlar. Bu sayede ne bizim ne de onların sıkıntıya düşmesi gerekmiyor.’diye konuştu.