GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ekim 2021 14:47

DÜĞÜN SEZONU HAYAT VERDİ

Korona virüs salgını ve soğuk havalar nedeni ile birçok iş sektöründe hayat dururken, birçok iş sektörü ise yağışlar ve düğün sezonunun getirdiği maddi kaynakla hayat buldu. İşleri yolunda giden esnaf, öğrencilerin dönüşü ile birlikte ise işlerinin tamamen düzeleceğini belirttiler.

BÜYÜK SIKINTILAR ÇEKTİK

Son iki yılı büyük sıkıntılarla geçiren esnaf kısıtlamaların kaldırılmasının ardından işlerinde hareketlilik yaşadıklarını belirttiler. Yağışlarla birlikte işlerimizde artış yaşandı diye konuşan kuru temizlemeci esnafı, ‘yağışlı havalar bizim işlerimizi tetikliyor. Özellikle tek olarak yaşayıp hayatını idame ettiren vatandaşların ilk durağı oluyoruz. Son günlerde artan yağışlar işlerimizi artırdı. Kış aylarında da aynı hareketliliği bekliyoruz. Özellikle Erzurum ekonomisine hayat verecek olan öğrencilerimizi artık şehrimize bekliyoruz.’ Dediler.

TİTİZ MÜŞTERİLER

Temizliğe önem veren ve titiz müşterilerimiz var diye konuşan kuru temizlemeci esnafı, ‘Salgın sürecinde de işlerimi çok alt seviyelerde değildi. Belirli müşterilerimiz vardı. Bu süreçte temizliğe ve titizliğe önem veren müşterilerimiz daimi olarak her hafta elbiselerini getirip temizliğini yaptırıyordu. Birçok iş sektörü ve esnaf arkadaşlarımız çok büyük sıkıntılar yaşadılar. Şükür bizler en azından ekmek paramızı çıkaracak kadar iş yapabiliyorduk. Tabi bizlerde sıkıntılar yaşadık. Fakat daha büyük sıkıntı yaşayan esnaf arkadaşlarımız oldu.’ Dediler.

BÜYÜK KATKISI OLDU

Düğün sezonu ile işlerinde büyük bir artış yaşayan kuru temizlemeci esnafı, ‘Kısıtlamaların kaldırılmasının ardından açılan düğün sezonu birçok sektörde olduğu gibi biz kuru temizlemeci sektörünün de işlerini artırdı. Gelinlikler, nişan elbiseleri ve damatlıkların temizliğini bizler yaptık. Yüksek teknolojili makinalar olduğu için düğün sahiplerinin ilk tercihi olduk. Şükürler olsun, çok iyi bir düğün sezonu geçirdik. Yağışlar ve düğün sezonu bizlere büyük ekonomik katkılar sundu. Tabi, düğün sezonu hemen hemen tüm iş sektörlerine destek oldu.’ Dediler.