GÜNCEL Haber Girişi : 12 Şubat 2021 13:54

EĞİTİME DESTEK DEVAM EDİYOR

ERZURUM’DA Milli Eğitim Ordusuna destek kampanyası ile bozuk olan tablet, laptop ve bilgisayarların bakım ve tamirlerini yaptırarak öğrencilerle buluşturan Erzurum gençlik hareketi platformu, 4 Adet Laptop ve 2 adet tableti, Şenkaya  ilçesi Yoğurtçular köyü Yoğurtçular okuluna teslim etti.

GÖNÜL KÖPRÜMÜZÜ KURDUK
Amacımız şehrimiz Erzurum için elimizi taşın altına sokmak ve elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince Milli Eğitim Ordusuna geleceğimizin teminatı gençliğe destek olmak ve sahip çıkmaktır. Erzurum Gençlik hareketi platformu başkanı Yunus Emre Kavaz Erzurum Şenkaya ilçesi Yoğurtçular köyüne gönül köprümüzü kurduk. Eksikleri gözlemlemeye çalıştık. Erzurum merkezden yaklaşık 180 kilometre uzakta bir köy Yoğurtçular çamurdan sokakları ve Penek köyünden sonraki 5-6 kilometrelik toprak yolu 1.200 nüfusu ile hizmetten uzakta yaşam devam ediyor. Yoğurtçular köyünde hasta olmak nasıl bir şey diye soracak olursanız; Hastalarımız öncelikle Oltu'ya gider, Oltu'da çare bulamayınca Erzurum’a kadar gelir ve gider. Maddi boyutu bir tarafa 4-5 saatlik gidiş geliş yolu da cabası olsa gerek. Yoğurtçular köyünde çocuklar çamurdan sokaklarda koşturmakta. 15-20 nüfuslu terk edilmiş köylerin asfalt ve parke yollarını gördükten sonra 1.200 nüfusa sahip bir köyün bu hizmetlerden neden yoksun bırakıldığı da bir soru işaretini gerektiriyor.’ Dedi.

İHTİYAÇ VAR

Şartları zorlayarak tüm imkanlarını kullanan okul yönetimi eğitimin aksamaması için elinden geleni yapıyor diyerek sözlerine devam eden Kavaz, ‘ Okulumuza gelince Yoğurtçular da çok eski bir okul binası var. Isınma ihtiyacını soba ile karşılayan bir köyümüz. Her sınıfa sobalar kurulmuştu. Okul Müdürümüz Yunus bey ve öğretmen arkadaşlar büyük fedakarlıklar göstererek Yoğurtçularda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürüyorlar. Yoğurtçuların bir okula ihtiyacı var. Yoğurtçular köyünde yaşayan çocukların güzel sokaklarda oynamaya ihtiyacı var. Yoğurtçular köyüne hizmet veren öğretmenlerin daha güzel bir mekan ve lojmana ihtiyacı var. Ne yazık ki mevcut bulunan okulda eğitim ve öğretim faaliyetleri öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz açısından sağlıklı değildir.’ Dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM  

Milli Eğitim Ordusuna geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için bir kampanya başlattık diyen Kavaz, ‘İstanbul’dan büyük emekler vererek Şenkaya Yoğurtçular köyüne, bizlere emanet edilen 4 Adet Laptop 2 adet tableti okulumuza ulaştırdık. Görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken bizlere bu konuda destek olan  Sancaktepe Extra  Bilgisayar firmasindan Gazi Murat Darel ve Abdulkadir Darel'e, yine Şenkaya Yoğurtçular köyüne gitmeden bizleri Oltu'da karşılayan kıymetli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadir Vural beye, Şube Müdürümüz Erkan İlhan beye, köyümüzün gönüllüsü hizmet insani Şenol Bektaş beye, Yoğurtçular Köyü muhtarına, Yoğurtcular Köyü okul aile birliğine ve Yoğurtçular Köyü halkına gösterdikleri ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Sağolun varolun daha iyi günlerde daha iyi şekilde buluşacağız.’ Dedi.

DEVAM EDECEK
Şuana kadar bizlere ulaştırılan bozuk Tablet, Laptop ve Bilgisayarların bakım onarımını yaptırıp belirlenen yerlere ulaştırdık diyen Kavaz, ‘Hemşerilerimizden bu konuda destek bekliyoruz. Yardım kampanyamız devam ediyor. Hemşerilerimizde ellerinde bulunan çalışmayan veya bozuk olan Tablet, Laptop ve Bilgisayarları bizlere ulaştırabilirler. Bakımını
ve onarımını bizler üstleniyoruz. Erzurum’da özellikle ilçe köylerinde teknik ekipmanları yetersiz olan okullarımıza destek olmaya ve  öğrencilerimizin yardımına koşmaya devam edeceğiz.’ Diyerek sözlerini tamamladı.