SPOR Haber Girişi : 08 Ekim 2021 14:54

EKSİKLERE RAĞMEN GİDİŞAT İYİ

Milli aranın ardından Altınordu takımını Kazım Karabekir Stadyumunda konuk edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar, ilerleyen haftalar için umutlu olduklarını dile getirdiler. Son haftalarda sakat ve kart cezalısı oyuncuların olmasına rağmen takımın iyi yolda olduğunu savundular.

 DIŞ ETKENLERİN ETKİSİ VAR

Sakat ve kart cezalı oyuncularının dışında dış etkenlerinin de etkisi var diye konuşan taraftarlar, ‘Birçok sıkıntının yanı sıra birde dış etkenlerin oyunları en büyük engel oldu. Maddi sıkıntılar yakamızı bırakmıyor. Oyuncular ve hoca pirim meselesinin ekranlarda konuşuyor. Kart cezalısı ve sakat oyuncuların yokluğu ve bunların üstüne birde atanan hakemlerin bilerek ve isteyerek hatta art niyetli olarak rakiplerin lehine karar vermesi şampiyonluk yolunda yaralar veriyor.’ Dediler.

KIYIMLAR DEVAM EDİYOR

Sezon başı gayet her şey yolunda giderken galibiyetler ard arda gelince federasyon ve MHK yaptıkları hakem atamaları ile iyi gidişatın yolunu kesmek için uğraşıyorlar diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘Federasyon ve MHK takımın iyi gidişatını yakından takip etmiş olacak ki, Manisa spor maçı ile başlayan net hakem hataları ile kıyımlarına devam ediyorlar. Son olarak Ankaragücü maçında süper lig hakemi atanması her ne kadar taraftarı rahatlatmış gibi gözükse de yine rahat bir maç izleyemedik. Tüm takdir haklarını Ankaragücü takımından yana kullanan Hüseyin Göçek, aldığımız mağlubiyetin tek sorumlusudur. Takımın iyi niyetli mücadelesinden hiçbir şüphemiz yok. Takım sadece rakiplerle değil, hakemlerle uğraşıyorlar.’ Dediler.     

YETER ARTIK

Sosyal medya üzerinden takımı ve hocayı sert bir şekilde eleştirenlere seslenmek istiyoruz diyen taraftarlar, ‘Takım iyi giderken sessiz sedasız gelecek haftayı bekleyen kendini bilmez sözde taraftarların eleştirilerine artık kulak asmayalım. Şahıslara kızgın veya kırgın olabilirsiniz. Fakat takıma bu kadar zarar vermeye hakkınız yok. Süper ligde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında stadyum tıklım tıklım doluyordu. Peki, o zaman neden beğenmediğiniz veya Belediyespor dediğiniz takımın maçı için bilet alıp stadyuma geliyordunuz. Emin olun ki, takıma 1 lira katkısı olmayan şahıslardan başka bir şey değiller. Öncelikle takıma bir destek verin. Sonra eleştirin. Yeter artık, destek olamayacaksanız, köstekte olmayın.’ Diyerek tepkilerini dile getirdiler.