SPOR Haber Girişi : 14 Haziran 2022 15:41

ELBETTE ÇÖZÜM BULUNACAK

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da henüz başkanlık koltuğuna oturacak adayların belirsizliği sürerken taraftarlar gelecek için umutlu konuştu. Erzurumspor’un sahipsiz kalmayacağını belirten taraftarlar, başkanlık konusunun çözüme ulaşacağını söylediler.

HİÇ KİMSEYİ İSTEMİYORUZ

Bu sıkıntılı günler elbette geride kalacaktır diye konuşan taraftarlar, ‘takımın kötü gününde yanında olmayan hiç kimseyi iyi günde de görmek istemiyoruz. Başkan istifa etti ve istenilen oldu. Şimdi şehrin önde gelen iş adamlarının suskunluğu bizleri çileden çıkarıyor. Takımın iyi gittiği ve şampiyonluk dönemlerinde iş adamları ve siyasiler eksik olmaz. Fakat şimdi ne siyasiler ne de iş adamlarının ağzını da bıçak açmıyor. Siz suskunluğunuzu korumaya devam edin. Onursal başkan Mehmet Sekmen ile ilgili konuşmalar yapan kesim ise yaşanan bu durumu görmesi gerekiyor. Siyasi görüşünüz farklı olabilir. Fakat sayın başkanın bu şehre katkısı göz ardı edilemez. Şimdi herkes onursal başkanımızdan bir açıklama bekliyor. Demek ki bu şehirde sayın başkandan başka Erzurumspor’a sahip çıkan kimse kalmamış.’ İfadelerini kullandılar.  

ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN

Kulübün ekonomik olarak durumu ortada ve tüm Erzurumlu iş insanlarının ellerini taşın altına sokmaya mecbur olduklarını söyleyen taraftarlar, ‘Erzurum spor şehridir. Şehrimizi profesyonel liglerde temsil eden tek takımımıza destek olmayacaksanız neden varsınız. İyi günlerde başarı dilekleri sunmakla yetinmeyin kötü günlerde de takıma birazcık katkıları olsun. Şehrin önde gelen iş adamları, siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının el birliği yapıp, takıma katkı sağlamaları gerekmektedir.’ dediler.

BİZLERDE SORUMLULUK ALMALIYIZ

Takımı sadece eleştirmekle yetinmemeliyiz diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘sadece iş adamları, siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla yetinmemek gerekiyor. Biz taraftarlar olarak ta sorumluluk almalıyız. Yapılacak kampanyalara elimizden geldiğince destek çıkmalıyız. İyisiyle kötüsüyle bir sezonu daha geride bıraktık. Artık takımımızın başına gelecek olan yönetime de sahip çıkarak elimizden gelen desteği sonuna kadar vermeliyiz.’ İfadelerini kullandılar.