GÜNCEL Haber Girişi : 15 Şubat 2021 19:08

ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI KALDI

14 Şubat sevgililer gününün hafta sonuna denk gelmesi bir çok esnafın işini yine sekteye uğrattı. Pandemi nedeni ile gelen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile vatandaşlarda, esnafta günlerini evlerinde geçirmek zorunda kaldı.

HAFTA İÇİ FARKI

Pandemi nedeni ile işlerinin tamamen düştüğünü dile getiren Esnaf, ‘pandemi nedeni ile işlerimiz zaten yok denecek kadar az, hatta hiç iş yapamaz hale geldik. Bir umudumuz özel günler var, oda hafta sonun denk gelince sadece uzaktan bakmakla yetindik. Artık kısıtlamaların hafifletilmesini istiyoruz. Hafta içi az çok birşeyler satıyoruz ve günü kurtarıyoruz. Fakat 14 şubat sevgililer günüde hafta sonuna denk geldi ve yine en çok iş yapacağımız bir günü evde geçirdik. Tabi pazartesi günü yine iş olur ama gününde olması farkettirirdi.’ Dedi.

SİPARİŞLER VERİLDİ

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile alışverişlerini sanal ortamlarda yapan vatandaşlar siparişlerini verdiler diyen esnaf, ‘hafta sonu kısıtlamalarının bu kadar uzun süreceğini tahmin etmiyorduk. En azından özel günlerde bir izin olması gerekirdi. Hafta sonuna denk gelen 14 şubat sevgililer gününüde iş ypmadan geçirdik. Kısıtlama nedeni ile sokağa çıkamayan vatandaşlar, esnafın boynunu büktü. Fakat internet üzerinden alış verişlerini yapmaya devam ettiler. Kısıtlama bizlerin işlerine engel olurken, vatandaşıda sanal alışverişlere yönlendirdi.’ dedi.

DÜZELİR ELBET

Bu zor günlerde biter elbette diye devam eden esnaf, ‘sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Bu günleri elbette geride bırakacağız. Fakat çok ağır yaralar açtı ve derin izler bırakacak. İnşallah kendimizi toparlayabiliriz. Maddi kayıplarımızı böyle özel günlerde geri kazanabilmek adına umutla bekliyorduk. Lakin hafta sonuna denk geldiği için yine ellerimiz ceplerimizde kaldı. tek temennimiz pandemi sürecinin bir an evvel sona ermesidir. Ayakta duracak takatimiz yok. Bir an önce eski günlerimize döneceğimizi umut ediyoruz.’ diyerek sözlerini tamamladı.