SPOR Haber Girişi : 24 Kasım 2021 16:52

ERZURUM’DA DERBİ HAFTASI

Bölgesel amatör lig 2. Bölge 3. Grupta mücadele eden temsilcilerimiz Erzurum İdmanocağı ile Yakutiyespor hafta sonu Orhan Tavlı Aziziye ilçe stadyumunda karşı karşıya gelecekler. Erzurum derbisine futbol severlerin yoğun ilgisi olacak.

HEDEF 3 PUAN

Temsilcilerimizden Yakutiyespor ligdeki konumu ve toparladığı puanlarla liderlik mücadelesi veriyor. Erzurum İdmanocağı karşısında da kayıpsız yoluna devam etmek istiyor. Kurtulay Öksüz’ün öğrencileri 9 puanla 2. Sırada yer alıyor. Yakutiyespor’da hedef derbiden 3 puan çıkarıp liderlik için lider Artvin Çoruhspor'un puan kaybetmesini bekleyecek.

ÇIKIŞ MAÇI

Bir diğer temsilcimiz Erzurum İdmanocağı ise 2 puanla 9. Sırada yer alıyor. Oynadığı oyunun karşılığını alamayan Erzurum İdmanocağı, özellikle iç sahada oynadığı Serhat Ardahanspor karşısında büyük bir fırsat tepmişti. Fakat deplasmanda Kars 36 Spor karşısında ise son dakikalarına 1-0 üstün girdiği maçta maalesef beraberlik çıkarmıştı. Erzurum derbisinde ev sahibi olarak sahaya çıkacak olan Erzurum İdmanocağıspor, ligdeki ilk 3 puanı ile tanışmak isteyecek.