GÜNCEL Haber Girişi : 22 Şubat 2021 11:45

ESNAF NEFES ALDI

Pandemi sürecinin verdiği hasarları kapatmanın yollarını arayan Erzurum esnafı, 14 şubat sevgililer günü ile derin bir nefes aldı. Geçtiğimiz haftayı kazanç sağlayarak kapattık diye konuşan esnaf, hastalık sürecinin tamamen bitmesini dört gözle bekliyor.

ÖZEL GÜNLERDE KAZANDIK
Covid 19 salgini ile birlikte gelen kısıtlamalarla nefes almakta dahi güçlük çeken esnaf, özel günlerle rahatladı. Çiçekçilik sektörü 14 şubat sevgililer gününün kısıtlama gününe denk gelmesi ile iş yapamadıklarını belirtmiş, fakat sonraki günlerde satışlarının gayet iyi olduklarını dile getirdiler. Özel günlerde satışlarının çok iyi geçtiğini belirten esnaf, ‘sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Fakat bize en büyük destek özel günlerden geldi. 14 şubat sevgililer günü, geçtiğimiz haftayı kazançlı geçirmemizi sağladı.’ Dediler.

ESKİSİ GİBİ DEĞİL
İşlerinin eskisi gibi olmadığını belirten esnaf, ‘Malum 14 şubat Pazar gününe denk geldi. Kısıtlama gününe denk gelince bizlere izin verilse dahi vatandaşın sokağa çıkma kısıtlaması vardı. Fakat hafta başı ile birlikte işler yoğunlaştı. Şükürler olsun geçen haftayı kazançlı kapattık. Yine eskisi gibi işlerde yoğunluk yoktu. Özellikle sanal ortamlarda yapılan alışverişler bizlerin işlerine darbe vuruyor. Tüm sektörlere etki ediyor. Konuştuğumuz ve sohbet ettiğimiz arkadaşlarımızda bu durumdan şikayetçi ama tabi vatandaşın kendi insiyatifinde, fakat dolandırıcılara dikkat edilmesi gerekir.’ Dediler.

VATANDAŞTA ÇEKİNİYOR
Vatandaşında alış verişe çıktığı zaman evlerinden çekinerek çıktığını dile getiren esnaf, ‘vatandaşta tedirgin, fakat servisimiz var. Bizlerde riske atmıyoruz. Her türlü tedbirimizi aldık. Vatandaşlarımıza sunum yapıyoruz. Kendileri isterse notlarını alıyoruz. Müşterilerimizin evine kadar hizmetimiz var. En azından bu sıkıntılı süreçte kalabalık ortamlara girmeden veya uzun kuyruklar beklemeden işlerini hallediyoruz. Vatandaşlarımızın çekinmesini veya tedirgin olmasını gerektirecek bir durum yok.’ Diye konuştu.
SAVAŞ UÇAR