GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ocak 2021 13:34

FATURALAR BEZDİRDİ

Ağır kış şartlarının yaşandığı Erzurum’da soğuk havalar ve pandemi süreci vatandaşı günden güne eritti. Hem maddi hemde manevi bir çok sıkıntı çeken Erzurumlular, yüksek gelen faturalar ile isyan bayrağını çekti.

NE YAPACAĞIZ!!!
Yüksek gelen faturalardan dolayı dert yanan vatandaşlar, ‘Pandemi sürecinin verdiği yaralar yetmezmiş gibi birde soğuk havalar geldi çattı. Ne yapacağız ne deceğiz. Kazandığımız paranın yarısını doğalgaz’a ödüyoruz. Yak bir der yakma bir dert, çocuklar olmasa bir battaniyeye sarılıp oturalım diyeceğim ama oda olmayacak. En azından şu pandemi döneminde birazcık insaflı ve merhametli davransınlar. Daha kötü durumda olan aileler var onlar ne yapacaklar. Devletimiz elinden geleni yapıyor bizler için, lakin bu şirketlere artık birileri dur demesi lazım.’ Dedi.
FELAKETLER YAŞADIK
2020 yılını felaketlerle geçirdik diyen vatandaşlar, ‘Geçtiğimiz yıl bir çok felaket yaşadık. Hem madi hemde manevi bir çok sıkıntı yaşadık. Kimileri işinden gücünden oldu. Kimileri ise çalıştıkları halde bir çok sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Tam gün çalışan vatandaşlar bir şekilde hayatını idame ettiriyor. Fakat işinden olanlar ve yarım gün çalışan vatandaşlar ne yapacak. Doğalgaz faturaları 650 TL’ye yakın geliyor. Elektrik faturaları ise yine çok yüksek meblalar geliyor. Üstüne birde kira ödemesi var. E bizler ne yiyip ne içeceğiz. Birazcık anlayış bekliyoruz. Hiç ödemeyelim demiyoruz. Lakin indirimler istiyoruz. Şu sıkıntılı süreç geçene kadar vatandaşı biraz anlasınlar istiyoruz.’ Dediler.

ALAMIYORUZ
Çocuklarımızın isteklerini tam anlamı ile yerine getiremiyoruz diye konuşan vatandaşlar, ‘Fatura ödemekten başka bir şey yapmıyoruz. Çocuklarımızın bizlerden istedikleri bir çok şeyin bir kaçını alabiliyoruz. Öyle bir yıl geçirdik ki, yerle bir olduk. Devlet daha ne yapsın. Ama bir yere kadar bizlerde kendi çabamızı gösteriyoruz. Lakin onada özellikle bu yüksek gelen faturalar engel oluyor. Bu sıkıntılı ve zorlu pandemi sürecinde bizlere biraz anlayış göstersinler. Dediğimiz gibi hiç ödeme yapmayalım demiyoruz. En azından şu süreçte indirim kampanyaları filan yapsınlar. Vatandaşa bir nebze olsun rahat nefes aldırsınlar.’ Dediler.
YÜKSEL 
ADIYAMAN