GÜNCEL Haber Girişi : 24 Kasım 2021 16:46

FATURALAR KABARMAYA BAŞLADI

Erzurum’da soğuk havalarla birlikte giderlerin iki katına çıkması vatandaşı isyan ettiriyor. Özellikle kabarık gelen faturalar tepkilere neden oluyor. Korkularımız başladı diyen vatandaşlar, kazançlarının faturalara ve yakıta gittiğini belirttiler.   

KARA KARA DÜŞÜNÜYORUZ

Kar yağışı olmadığı için henüz aşırı soğuklar olmamasına rağmen özellikle akşam ve gece soğukları nedeni ile kombiler çalışıyor diye konuşan vatandaşlar, ‘faturalarımız yine kabarık gelmeye başladı. Son günlerde gelen zamlar yansımaya başladı. Henüz kar yağışı yok. Bu sebeple aşırı soğuklar henüz gelmedi. Fakat kar yağışı ile birlikte gelecek ağır kış şartları bizleri kara kara düşündürmeye başladı.’ Dediler.

PERİŞAN OLACAĞIZ

Elektrik ve doğal gaz faturaları yine perişan edecek diye konuşan vatandaşlar, ‘Bu yıl Allah tüm hemşerilerimizin yardımcısı olsun. Ekonomik olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Son zamanlarda gelen zamlarla zaten perişan olmuştuk. Şimdilerde ise elektrikli ısıtıcılar ve kombileri çalıştırdık. Aile büyükleri olarak hayatımızı bir şekilde idame ediyoruz. Fakat işin ucunda çocuklarımız olunca durumlar farklı oluyor. Mecburen yakmak zorundayız. Çocukların rahatsızlığı hiçbir şeye benzemiyor.’ Dediler.

İNSAF YOK

Şirketlerin biraz insaflı davranması gerekiyor diye konuşan vatandaşlar, ‘artık ne elektrik nede doğal gaz faturalarına yetişemiyoruz. Kirada olan vatandaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. İnsanlar artık çok büyük bir dar boğaza girdi. Şirketlerin zaten insafı olsaydı geçen iki yılı vatandaşa yardımcı olarak geçirirlerdi. Borç öteleyerek insanları daha fazla borçlandırdılar. Allah devletimizin de milletimizin de yardımcısı olsun.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.