SPOR Haber Girişi : 22 Şubat 2021 11:47

FUTBOL VAR SONUÇ YOK

Süper ligin 26. Haftasında konuk ettiği Hatayspor maçının İlk yarıda daha etkili oynayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ileri uçta yine sıkıntı yaşadı. Bulduğu gol pozisyonlarını cömertçe harcayan ev sahibi ekip, rakibine ise iki kolay pozisyonda goller hediye etti. İkinci yarıyada kırmızı kart ve yediği golle başlayan Dadaşlarda yenilmezlik serisi sona erdi.

GEREKSİZ PENALTI
lk yarının son dakikalarında rakip Hatayspor’un kazandığı penaltı pozisyonunda rakibe bir gol hediye edildi. İlk yediği golün etkisini çabuk üstünden atan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, rakibi üzerinde baskısını artırdı. Bir çok gol pozisyonunada giren Dadaşlar, ileri uç futbolcularının verimsizliği nedeni ile sonuca gidemedi. İlk yarının son dakikalarında ise Tiekiu’nun boş poziyonda rakibine müdahalesi taraftarı çileden çıkardı. Geriye düşmesine rağmen oyun disiplininden kopmayan ev sahibi ekip soyunma odasına hediye edilen penaltı golü ile 2-0 geride girdi. İkinci yarıya şanssızlıklarla başlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, hatalı bir pas ile kalecisini kırmızı kartla kaybetti.

NOVİKOVAS DONDU
Son haftalarda etkisiz futbolu nedeni ile taraftarın eleştirilerine maruz kalan Novikovas, Hatayspor maçındada çok etkisiz kaldı. Ceza sahası dışından sert bir şut haricinde etkili bir performans sergileyemeyen Novikovas top kayıplarıylada saç baş yoldurttu. Traftarlar ise ‘Novikovas bir an evvel eski formuna geri dönmelidir. Yada Mesut hocamız gerekeni yaptı ve ikinci yarıya Rashani’yi oyuna aldı. Geriye desteği yok. Ayağına aldığı topları değerlendiremiyor ve top kayıpları çok fazla oldu. Takım oyununa katkısı yok.’ Diye konuştular.

OYUN VAR SONUÇ YOK
Oynadığı futbol ile taraftarını mest eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar, ‘takım çok iyi oyun oynuyor. Süper ligin en iyi takımlarını alt eden bir Hatayspor karşısında bu kadar iyi bir performans beklemiyorduk. Fakat rakibi adeta ablukaya aldı. Oyun çok iyi ama sonuç yok. Defans hattımız ve orta sahamız dinamo gibi çalışıyor. Tek sıkıntı ileri uç oyuncularının verimsizliğidir. Rakip Hatayspor, kötü oyununa rağmen ilk yarıda bedava 2 pozisyon buldu ve işi bitirdi.ikinci yarıyı konuşmaya gerek yok zaten bir hatalı pas zaten maçı bitirdi.’ Dediler.
HÜSEYİN ATALAY