SPOR Haber Girişi : 12 Ocak 2021 03:37

GEREK YOKMUŞ

Süper lig’in 18. Haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor kendi sahasında konuk ettiği Fenerbahçe’ye 3-0 kaybetti ve iç sahadaki galibiyet hasretini devam ettirdi. Maç öncesi Fenerbahçe takımının Erzurum’a oksijen tüpleri ile geleceği haberi taraftarlar tarafından tepkilere neden oldu. Taraftarlar, ‘Oksijen Tüplerine gerek yokmuş’ dedi.

HEVES BIRAKMADILAR
Pazartesi günü oynan ve 3-0 Fenerbahçe üstünlüğü ile sona eren maçın ardından taraftarlar özellikle ikinci yarıda oynanan kötü futboldan dolayı takıma tepki gösterdi. İlk yarıda oynanan futbolu örnek gösteren taraftarlar, ‘ikinci yarı ne değişti. Gitsin denilen Obertan’ın oyundan çıkması ile takımın orta sahası çöktü. Koskoca bir sezonun ilk yarısında iç sahada tek galibiyet alamadık. Bu şekildemi ligde kalacağız. Bulduğumuz pozisyonları değerlendiremiyoruz ve rakip geldiği ilk pozisyonda golü buluyor.’ Dediler.

KALİTE FARKI
Rakip takım Fenerbahçe’ninde iyi oynamadığını belirten taraftarlar, ‘Rakip takım Fenerbahçe’de çok mu iyi oynadı. İlk yarıda mücadele iyiydi. Pozisyonlar bulduk. Hatta golde bulduk. Fakat el gerekçesi ile iptal edildi. Rakibin kaliteli futbolcuları var. İyi oynamadılar ama kaliteli isimleri ile maçı kopardılar. Yönetim artık neyi bekliyor. Ligin dibine demir attık. Halen daha rakip takımların serbest bıraktığı futbolcularla anlaşmanın derdindeyiz. Artık gereken yapılmalıdır. Kaliteli transferler yapılması gerekiyor.’ Dediler.

DERS ALINMAMIŞ
Ligden düşürüldüğümüz sezon yapılan transfer hatalarına birde hakem hataları eklenince küme düşmüştük. Fakat yapılan hatalardan ders çıkarılmadı diye konuşan taraftarlar, ‘Yönetim ucuz transfer politikası uygulayarak ligi kaldıracak futbolcuları transfer edemedi. Yine rakip takımların gönderdiği isimleri kadroya katmış ve bu duruma gelmemizi sağlamışlardı. Şimdilerde ise yine aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Rakip takımların transferlerine gıpta ile bakıyoruz. Bizim yönetim ise yine aynı politikaya devam ediyor. Rakip takımların yollarını ayırdığı futbolculardan medet umuyoruz. Maalesef gidişat çok kötü ve sezon sonu yine bizleri hüzün bekliyor.’ Dediler.
HÜSEYİN 
ATALAY