GÜNCEL Haber Girişi : 18 Kasım 2021 02:10

GÜNDÜZ SICAK AKŞAM SOĞUK

Sonbahar ve kış aylarında Erzurumlular vakitlerini sokaklardan ziyade kapalı alanlarda geçiriyor. Fakat son günlerde gündüz saatlerinde güneşi gören vatandaşlar kendilerini sokaklara bırakıyorlar.

ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ İLK TERCİH

Gündüz saatlerinde havaların daha sıcak geçtiği şu günlerde vatandaşlar kendilerini sokaklara bıraktı. Ekim ayı ile birlikte başlayan yağışlar geçtiğimiz haftaya kadar devam etti. Hava sıcaklıkları eksilere kadar düştü. Fakat son birkaç gündür özellikle gündüz saatlerindeki sıcaklıklar vatandaşlara nefes aldırdı. Akşam saatlerinde ise vatandaşlar yine kapalı alanları tercih ettiler. Özellikle Alış veriş merkezleri ailelerin ilk sıra tercihleri arasında yer alıyor.

ARKADAŞLARLA ÇAY OCAKLARINDA

Ailemizle alış veriş merkezlerine gidiyoruz diye konuşan İbrahim Kara isimli vatandaş, ‘Gündüz saatlerinde hafta içi iş yerlerimizde oluyoruz. Fakat akşam saatlerinde ailelerimizle dışarı çıkacağımız zaman genel olarak alış veriş merkezlerine gidiyoruz. Arkadaşlarımızla da kahvehane ve çay ocaklarında buluşuyoruz. Sohbet muhabbet ediyoruz. Havalar şu sıralar daha iyi ve daha sıcak oluyor. Fakat akşam saatlerinde gündüz saatlerinin aksine daha soğuk oluyor.’ dedi.

STRES ATIYORUZ

Boş vakitlerimizi farklı aktivitelerle ailelerimizle geçiriyoruz diye konuşan Kara, ‘Kış ayları gelmeden ve kar düşmeden çile başlamadan bizlerde boş vakitlerimizi ailelerimizle geçiriyoruz. Okullara verilen ara da çocuklarımızla zaman geçiriyoruz. Soğuk havalar nedeni ile çocuklarda evlerde hapsoldu. Sıkıntı yaşamamaları için bizlerde alış veriş merkezlerine eğlenmeleri için götürüyoruz.’ Dedi.