GÜNCEL Haber Girişi : 05 Ağustos 2022 16:46

HAFTA SONU YAĞIŞLAR GELİYOR

Son dönemlerde aşırı sıcaklardan bunalan Erzurumlulara Meteoroloji 12. Bölge müdürlüğünden müjdeli haberler geldi. Kavurucu sıcaklardan dolayı bunalan vatandaşlar hafta sonu yağışlarla serinleyecek.

PAZAR GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞLAR

Kavurucu sıcakların Cumartesi gününe kadar devam edeceğini belirten Meteoroloji 12. Bölge müdürlüğünün son verilerine göre Pazar günü sıcak havalar yerini sağanak yağılara bırakacağı bildirildi. Meteoroloji 12. Bölge müdürlüğünün son verilerine göre Cumartesi gününe kadar, Bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgâr ise kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. Pazar günü ise sağanak yağışların geleceği bildirildi.

BU KADAR SICAK BİZE FAZLA

Aşırı sıcaklardan dolayı artık nefes alamıyoruz diye konuşan vatandaşlar, ‘soğuğun başkenti Erzurum’a bu aşırı sıcaklar çok fazla oldu. Son yıllarda havalar çok sıcak oluyordu. Fakat bu yıl çok sıcak geçiyor. Biz Erzurumlular olarak soğuk havayı benimsemiş durumdayız. Sıcak olsun da, bu kadarı bizlere göre değil, daha şimdiden kış aylarını iple çekiyoruz. Meteorolojiden devamlı olarak takip ediyoruz. Fakat nihayetinde hafta sonu yağmur yağışları geliyormuş. Bizlerde sıcak havalardan dolayı artık bunalmaya başlamıştık. Yağmurlar iyi gelecek.’ Dediler.

SERİNLEYECEĞİZ

Hava sıcaklıklarından dolayı sadece akşam saatlerinde dışarı çıkabiliyoruz diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Meteorolojiden nihayet müjdeli haber geldi. Hafta sonu yağmur yağışları geliyor. Artık aşırı sıcaklardan dolayı bunaldık ve nefes alamaz duruma geldik. Hafta sonu yağışlarla serinleyeceğiz. Bu kadar sıcaklığa vücudumuz alışkın değil ve normalde soğuk havalardan etkilenmemiz gerekirken bizler aşırı sıcaklardan dolayı çok rahatsız olduk. Tabi bu insanoğlu, sıcak havalarda soğuğu, soğuk havalarda ise sıcağı istiyoruz. Fakat dediğim gibi bizler soğuğun başkentinde yaşadığımız için bu kadar sıcaklık bizlere fazla geliyor.’ Dediler.