GÜNCEL Düzenleme Tarihi : 03 Aralık 2020 12:18 Haber Girişi : 03 Aralık 2020 12:20

HAFTA SONU YOK

1 Aralık 2020 itibari ile gelen kısıtlamalar konusunda vatandaşın kafası karıştı. Bazı vatandaşlar gelen kısıtlamalarla alakalı bilgilerinin olmadığını belirttiler. Hafta içi akşam 21:00 ile gece 05:00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Hafta sonu ise tamamen sokağa çıkma yasağı geldi.

SAYGI YOK
Sorumsuzca hareket edildiğini ve gelen kısıtlamalara düzenli bir şekilde riayet emek gerektiğine vurgu yapan Nuh Aksu isimli vatandaş, ‘keyfi olarak uygulama yapılmaz. Devletimiz kısıtlama getiriyor ise bir bildikleri vardır. Bazı insanların problemi nedir? Bilemiyoruz. Çok rahat hareket ediyorlar. Kardeşim kendinize saygınız yok ise diğer insanların hayatını ve sağlığını riske atamazsınız. Polis görünce sadece maskeyi ağıza çekmekle düzelmez. Önemli olan o maskeyi hiç çıkarmamak. Bu tür insanlardan uzak durmak gerekiyor.’ Dedi.

DİKKATLİ OLALIM
Bir çok kişi ile bu konuda tartıştığını belirten Aksu, ‘Özellikle arkadaş çevremden birkaç kişi ile bu konunun çok tartışmasını yaptık. Dikkatli olmamız gerekiyor. Sadece kendimiz değil, ailemiz, komşularımız ve çevremizdeki tüm insanlar risk altında ve çözüm olarakta kısıtlamalar geliyor. Çok yerinde ve doğru kararlar alınıyor. İnsanlar iç içe geziyor. Kahvehaneler kapanmadan önce bir masada 3-4 kişi oturup, çay keyfi yapıyorlardı. Yetkililer virüs tamamen geçmiş değil uyarıları yapmasına rağmen kimse pek umursamadı. Çoğu vatandaş virüs tamamen geçmiş gibi davrandığı için şuan bu durumdayız.’ Dedi. 

TAKİP ETSİNLER
Gelen kısıtlamalarla alakalı kafaları karışık olan vatandaşlar içinde bizler nasıl haberdar oluyoruz diye tepki gösteren Aksu, ‘Birazcık sorumluluk sahibi olsalar kafaları karışmaz diye düşünüyorum. Bizlerde haberlerden veya sosyal medyadan öğreniyoruz. Şahsi fikrim işlerine gelmedikleri için kafam karışık diyorlar. Valla sağlık söz konusu olunca devletimiz gereken tüm cezai işlemleri uygulasın. Ülke hastalıktan dolayı çalkalanıyor. Kısıtlamalar geliyor. Bakıyoruz ki adam diyor ki benim haberim yok veya kafam karışık. Öyle bir şey yok kardeşim. Şuan ülke gündeminde salgın hastalık ve kısıtlamalar var. Ne var ne yok senin haberdar olman gerekiyor.’ Diyerek tepkisini dile getirdi. YÜKSEL ADIYAMAN