GÜNCEL Haber Girişi : 11 Mayıs 2022 12:52

HAVALARDA İŞLERDE SOĞUK

Erzurum’da giyim sektörü beklediği hareketliliği bahar aylarına girilmesine rağmen bulamadı. Ramazan bayramı öncesi satışlarının iyi geçtiğini belirten esnaf, havaların soğuk olması sebebiyle yazlık elbiselerde satışın durgun olduğunu dile getirdi.  

EKONOMİK DURGUNLUK SÜRÜYOR

Erzurum esnafı ekonomik sıkıntılara bağlı olarak işlerinin dibe vurduğunu belirterek durgunluğu en sert haliyle devam ettiğini söylediler. Özellikle giyim sektörü üzerinde bulunan kara bulutlar gittikçe şiddetini artırıyor. Ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirdiklerini belirten esnaf, Ramazan bayramıyla derin bir nefes aldıklarını fakat soğuk havaların bayram sonrasında satışlara engel olduğunu dile getirdiler.

KIŞ AĞIR GEÇTİ

Ağır geçen bir kış mevsiminin ardından yaz aylarına hazırlıklarına erken başladıklarını belirten esnaf, ‘son iki yılı salgının gölgesinde geçirdik. Günü kurtaracak kadar kazanç sağlayabiliyorduk. Salgın belasından kurtulduk. Yazlıkların siparişini verdik. Fakat soğuk havalar satışları tamamen durdurdu. Vatandaşlar henüz yazlık alış verişlerine başlamadılar. Özellikle akşam ve gece geç saatlerde havalar çok soğuk oluyor. Erzurum’da insanlar halen daha montlarla gezip dolaşmaya devam ediyor. Yağışlar dinip güneş kendini gösterene kadar işlerimiz böyle durgun bir şekilde devam edecek.’ Dedi.

BAYRAM İYİ GELDİ

Ramazan Bayramı’na umut bağladıklarını belirten esnaf, ‘Ramazan bayramı öncesinde işlerimizde hiç olmadığı kadar güzel bir hareketlilik vardı. Elbise satışlarımız gayet iyi geçti. Tabi sadece bizler değil, birçok iş sektöründe işler gayet iyiydi. Fakat bayram sonrası yine sıkıntılar kendisini göstermeye başladı.  Vatandaş alışverişlerde kendilerinden çok aile bireylerin giyinmesine, o yönde de minimum seviyede masrafla halletmeye çalışıyorlar. Ekonomik sıkıntıların yanı sıra birde soğuk havalar bizleri kara kara düşündürüyor. Şükür ki, bayramı güzel geçirdik.’ ifadelerini kullandı.