SPOR Haber Girişi : 05 Ağustos 2022 16:47

HAZIRLIKLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Yeni sezonda TFF 1. Ligde mücadele edecek olan Erzurumspor’da hazırlıklar Muzaffer Bilazer nezaretinde aralıksız devam ediyor. Taraftarlar ise yeni başkan Ahmet Dal’dan müjdeli haberler beklemeye başladı.

KONGRE SÜRECİ BİTTİ

Devamlı olarak ertelenen kongre nihayet 3 Ağustos tarihinde gerçekleşti ve kongreye tek aday olarak giren Ahmet Dal yeniden başkan oldu. Kongre öncesinde taraftarların beklediği isimler yine kayıpları oynadılar. Taraftarlar ise başkan Ahmet Dal’a güvendiklerini belirttiler. Başkanın ateşten bir gömlek giydiğini belirten taraftarlar, ‘Sayın Ahmet Dal zor bir görev üstlendi. Zaten başka aday olmadığı için sayın başkan gerekli hazırlıkları yapmıştır. Zor ve sıkıntılı bir yola çıkan sayın başkana en büyük desteği yine biz taraftarlar vereceğiz. Kongre süreci bitti. Artık yeni bir sayfa açıldı.’ Dediler.

KULÜBE ZARAR VERDİ

Ömer Düzgün’ün istifasının ardından başlayan kongre krizi nihayet sonlandı diye konuşan taraftarlar, ‘Bir önceki seçim sonrasında zaten Ahmet Dal, başkan olmuştu. Fakat eski başkanlardan Ali Demirhan, ertelenen kongre nedeniyle kulübe zarar vermekten başka bir şey yapmadı. Yabancı yatırımcılarla Erzurum’a gelen eski başkan zamanında olmayacağını bildirmiş olsa veya başkan adayı olacağım demek yerine maalesef olmadı diyerek konuyu kapatmış olsa, yönetimi bu kadar oyalamamış olsaydı kongre süreci bu kadar uzamayacaktı. Bu sebeple bayram öncesi ertelenen kongre nedeniyle çok zaman kaybedildi. Burada kulübe zarar veren isimlerden biride Ali Demirhan oldu.’ Dediler.

TRANSFER TAHTASI MERAK KONUSU

Yeni yönetimin transfer tahtası konusunda elini çabuk tutması gerekiyor diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘yönetimin transfer tahtası konusunda elini çabuk tutması gerekiyor. Liglerin başlamasına artık sayılı günler kaldı. Yapılacak transferlerin takıma adaptasyon sürecini de göz önünde bulundurursak işimizin çok zor olacağını zaten bilmekteyiz. Bu sebeple yeni yönetimin bir an evvel transfer tahtası konusunda büyük adımlar atması gerekmektedir.’ İfadelerini kullandılar.