SPOR Haber Girişi : 17 Mart 2021 13:52

HEDEF 3 PUAN

Süper ligin 31. Haftasında Antalyaspor’un konuğu olacak olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Pazar günü oynayacağı zorlu maçın hazırlıklarını sürdürdü. Kötü gidişata Antalyaspor karşısında dur demek isteyen Dadaşlarda ilk hedef 3 puan olacak.

DEPLASMANDA İYİ
Deplasman maçlarında takımın daha iyi bir performans gösterdiğine vurgu yapan taraftarlar, ‘ kendi evimizde oynadığımız maçlarda kötü sonuçlar alıyoruz. Geçen hafta Göztepe maçı haricinde takımımız genellikle deplasman maçlarında çok iyi oyunlar çıkarıp sonucada gidebiliyor. Geçen hafta Alanyaspor’a 4-0 yenilmiş bir Antalyaspor var. İyi analiz edebilirsek kazanamayacağımız bir maç değildir. Çok daha sıkıntılı haftalara girmeden artık takımın kendini toparlaması gerekiyor.’ Dediler.

OBERTAN DÖNDÜ
Uzun zamandır sakatlığı nedeni ile forma şansı bulamayan Gabriel Obertan, Trabzonspor maçında sonradan oyuna dahil oladu ve taraftarı sevindirdi. Antalyaspor maçında sahada görmek istediğimiz oyuncuların başında Obertan geliyor diye konuşan taraftarlar, ‘sakatlık öncesindeki haftalarda sahada en diri ve en iyi oyuncumuz Obertan’dı. İşte şanssızlıktan bu nedenle yakınıyoruz. Bir çok maçta çok iyi oyun oynadığımız halde direkten dönen topların kurbanı olduk. Orta sahaya kattığı dinamizmle orta alanın direncini artıran Obertan’da şanssız bir şekilde sakatlanmış ve uzun zamandır forma giyemiyordu. İnşallah istediğimiz oyunu oynar ve takıma katkı sağlar.’ Dediler.

YÜZÜMÜZ GÜLMEDİ
Son yıllarda gol yollarında yaşadığımız sıkıntılar nedeni ile bir çok maçta puan ve puanlar bıraktık diyen taraftarlar, ‘Forvet hattına yapılan transferlerden yüzümüz gülmedi. Nobre bu açığı iyi kapatmıştı fakat süper ligde oynadığımız diğer sezonda aynı sıkıntıları yaşamıştık. Bu duruma bir çözüm bulamadık. Forvet hattındaki oyuncularımız takıma biraz katkı sağlamış olsaydı şimdilerde avrupa kuparlarının hesabını yapıyor olurduk. Yapacak bir şey yok. Elimizdeki kadro ile bu sezonu nasıl tamamlayacağız onu düşünüyoruz.’ Dediler.HÜSEYİN ATALAY