GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ekim 2021 14:53

İLK DURAK SOSYAL TESİSLER

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin belirli yerlerinde hizmete koyduğu sosyal tesisler büyük ilgi görüyor. Temiz ve güzel ortamların oluştuğu sosyal tesislerde özellikle son günlerdeki soğuk havalar nedeni ile yine vatandaşların ilk durağı oldu.

DAHA GÜVENİLİR DAHA TEMİZ

Her yerde kahvehane veya çay ocakları var ama sosyal tesisleri daha güvenli buluyoruz diye konuşan vatandaşlar, ‘Şehrin belirli noktalarında Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan sosyal tesisler için belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e teşekkür ediyorum. Daha öncesinde böyle temiz ve güvenilir ortamlar bulmak çok güçtü. Özellikle şu korona virüs salgını sonrasında kaldırılan kısıtlamaların ardından böylesine temiz ve güzel ortamlar bulmak zor oluyordu. Arkadaşlarımız ve ailemizle de gelip çaylarımızı yudumluyoruz.’ Dediler.

YASAK OLMASINA RAĞMEN

Yasak olmasına rağmen yine birçok kahvehane ve çay ocaklarında sigara içiliyor diyerek sözlerine devam eden vatandaşlar, ‘Sadece kahvehane ve çay ocakları değil, bugün Alış veriş merkezleri de dâhil kafelerde sigara kullanımına izin veriliyor. Ailemizle zaten bu tür ortamlara girmemiz mümkün olamaz. Fakat sosyal tesislerde bu durum tam aksine hem temiz ortam sunuluyor. Kitaplıklar konulmuş ve isteyen vatandaşlar çaylarını yudumlarken kitaplarını da okuyabiliyorlar. Sigara kullanımına izin verilmiyor. Bizlerde tercihlerimizi sosyal tesislerden yana kullanıyoruz.’ Diye konuştular.

DENETLENMELİ

Aşılamalarla birlikte şehrimizde vaka sayıları tabana kadar düştü diye konuşan vatandaşlar, ‘şehrimiz nihayetinde tedbirler ve aşılamalarla maviye döndü. Fakat bazı kahvehane ve çay ocaklarında sigara kullanımına işletme sahipleri tarafından izin veriyor. Fakat insanların sağlığı bu kadar hafife alınmamalıdır. Güvenli ortamlarda bulunmak daha doğru olur. İşletme sahiplerinin de müşteri kaybı korkusu nedeni ile bu duruma dur dememesi vaka sayılarında ki artışa sebebiyet verebilir. Yetkililerin bu duruma el atması ve denetlemelerin sıklaştırılması gerekiyor.’ Diyerek sözlerini tamamladılar.