GÜNCEL Haber Girişi : 17 Şubat 2021 02:58

İLK TERCİH MANDALİNA

Kış aylarında en çok tüketilen meyvelerin başında gelen C vitamini kaynağı mandalina, vatandaşların tercihi arasında ilk sırada yer alıyor. Manavlar ise mandalina satışlarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

SATIŞLAR İYİ

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi mandalina satışlarının iyi olduğunu belirten Kurban Göze, ‘Kış aylarında mandalina siparişlerini fazlası ile veriyoruz. fazlası ile tüketilen bir meyvedir. Ardından portakal gelir. Fakat hiçbir meyve mandalina kadar kazandırmıyor. Vatandaşlar genellikle Elma ve portakal alırken, 1 yada 2 şer kilo, mandalina ise 5-6 kilo alınıyor. Hem seviliyor hemde faydası olduğu için vatandaşın her zaman ilk sıradaki tercihi oluyor.’ Dedi.

DEVAMLI MÜŞTERİLER

Pandemi sürecinde işlerimiz azda olsa etkilendi diyerek sözlerine devam eden Göze, ‘Pandemi nedeni ile bütün iş sektörleri çok ağır yaralar aldı. Biz manavlarda ister istemez etkilendik. Fakat bizim avantajımız gıda ürünleri satışı yapyoruz. Daimi ihtiyaç olduğu için vatandaşlarımızın tercih noktası olduk. Devamlı ve daimi müşterilerimiz var. Sebze satışlarımızı kış aylarının başında yüksek miktarda satışlar yaptık. Onun için sebze satışımız genellikle 1 yada 2 kilo işi olarak müşterilerimiz satın alıyorlar. Müşterilerimizin genel tercihi meyve oluyor.’ Dedi.

ZOR VE SIKINTILI

Pandemi sürecini türlü zorluklarla geçiriyoruz diyen Göze, ‘Gıda ve daimi ihtiyaç üzerine yaptığımız işimizden dolayı bizlerde azda olsa etkilendik. Gelen müşterileri memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Getirdiğimiz ürünlerinde özenle ve titizlikle temizledikten sonra tezgaha yerleştiriyoruz. Tabi sadece pandemi ile alakalı değil, bu işi yıllardır yapıyoruz. Vatandaşın memnuniyeti için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sebeple gelen müşterilerimizde tercihlerini bizden yana kullanıyorlar.’ Diyerek sözlerini tamamladı.
SAVAŞ UÇAR