SPOR Haber Girişi : 28 Mayıs 2022 13:39

İMKÂNSIZ DİYE BİRŞEY YOK

Play off yarı final ikinci maçında yarın İstanbulspor’un konuğu olacak olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar, oyunculardan final biletini istiyor. İmkânsızın olmadığını belirten taraftarlar, Gaziantep müsabakasını hatırlattılar.

ÖRNEKLERİ ÇOK

İlk maçta alınan skorun karşılığını elbette verebiliriz diye konuşan taraftarlar, ‘İstanbulspor maçından alınan sonuç çoğumuzun süper lig umudunu bitirdi. Fakat henüz hiçbir şey bitmiş değil ve yürekli mücadele sonucunda uzatmalarda değil, farklı bir skorla direk finale de çıkabiliriz. Süper lige ilk çıktığımız sezondan daha zor değildir. 2 penaltı üst üste kaçırdıktan sonra hepimiz Gaziantep süper lige çıktı derken, kalecimiz Hakan’ın art arda kurtardığı penaltılar sonucunda süper lige biz çıktık. O müsabaka sonucunda süper lige çıkmak daha zordu. Çünkü 1 penaltıya bakıyordu. Fakat şimdi durum çok farklı ve oynanacak bir 90 dakika var. Örneklerine çok tanık olduğumuz müsabakalar oldu. 5-0 ‘dan dan dönen müsabakalar var.’ Dediler.  

TEPKİLER VAR

Çarşamba günü alınan mağlubiyetle rakibine avantajı teslim eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da müsabakanın orta hakemi Sarper Barış Saka’ya tepkileri sürüyor. Özellikle müsabakanın ilk yarısında tartışmaya açık kararlar veren Saka, taraftarların tepkisini topladı. Bu denli zor müsabakalarda çok deneyimli hakemlerin atanması gerektiğine vurgu yapan taraftarlar, ‘hakemlerden yana yüzümüz gülmedi. Çarşamba günü oynanan müsabakada takımın her atağını faulle kesen maçın orta hakemi yanlı tutumlarıyla takımımızı durdurmayı başardı. İkinci yarıda skor avantajı keza ikinci yarıda birkaç pozisyonda özellikle tehlikeli noktalarda oyuncularımıza yapılan faulleri es geçti. Cüneyt Çakır gibi isimlerin bu tür müsabakalarda görev yapması gerekiyor.’ Dediler.

İSTANBUL SEMPATİSİ

Müsabakaları yöneten hakemlerin İstanbul takımlarına karşı hem sempatisi hem de desteği var diyerek sözlerine devam eden taraftarlar, ‘İstanbul ligi kuracaklarsa takımlara boşuna masraf yaptırmasınlar. Hakemlerin İstanbul takımlarına karşı hem zaafı hem de sempatileri var. Çarşamba günü oynanan müsabakada skor 3-0 olana kadar maçın orta hakemi Sarper Barış Saka, tüm takdir haklarını İstanbulspor takımından yana kullandı. Tamam, takımımız öyle iç açıcı bir oyun oynamadı. Fakat oynamasına da hakem tarafından izin verilmedi. Zaten stadyumda da tepkiyle karşılandı.’ İfadelerini kullandılar.