Genel Haber Girişi : 06 Kasım 2020 11:59

İYİYE GİDİYOR

Erzurum Şehirler arası Otobüs Terminalinde esnaf, kısıtlamaların sona ermesi ile birlikte işlerinde hareketliliğin başladığını söyledi. Uzun süre iş yerlerini kapattıklarını ve bu sürede birikimlerinden harcamalar yaptıklarını belirten esnaf, zor günler g

Erzurum Şehirler arası Otobüs Terminalinde esnaf, kısıtlamaların sona ermesi ile birlikte işlerinde hareketliliğin başladığını söyledi. Uzun süre iş yerlerini kapattıklarını ve bu sürede birikimlerinden harcamalar yaptıklarını belirten esnaf, zor günler geçirdiklerini ve kısıtlamaların sona ermesi ile birlikte rahatlama yaşandığını dile getirdi.

SAĞLIK OLSUN..
Erzurum Şehirler arası otobüs terminalinde hediyelik eşya satışı yapan Kadir Köseoğlu, ‘çok zor bir dönemden geçiyoruz. Sağlık ön planda ve bu nedenle kısıtlamalar geldi. Bizlerde çok zarar gördük. Şükür sağlığımız yerinde lakin maddi kaybımız oldu. Sağlığımız yerinde olduğu sürece maddi olarak kendimiz toparlarız. Allah devletimize zeval vermesin. Özellikle sağlık konusunda çok büyük işler yapıldı. Alınan tedbirlele salgının seviyesi en alta çekildi. Şükür ki iş yerlerimiz tekrardan işlemeye başladı.’ Dedi.

DURUMLAR İYİ
Kısıtlamaların sona ermesi ile birlikte işlerinin düzeldiğini aktaran Kadir Köseoğlu, ‘ yasakların kalkması ile birlikte işlerimizi bayağı toparladık. Covid nedeni ile otogarlarda hayat durdu. Sadece izinli olan vatandaşlara hizmet verebiliyorduk. Ben hediyelik eşya satıyorum. Fazla talep görmedi. Fakat kısıtlamaların azalması ile birlikte toparlanmaya başladık. Şimdilik işlerimiz gayet iyi durumda ve inşallah bu belayı atlattıktan sonra dahada iyiye gidecektir.’ Dedi.

FARK ETMİYOR
Soğuk veya sıcak havaların işlerinde değişime sebep olmadığını belirten Köseoğlu, ‘ Otogar içinde zaten iş yapıyorum. Yolcu varsa iş var demektir. Kısıtlamaların geldiği dönemde sıkıntı çektik. Memleketlerine giden yolculara veya memleketine gelen yolculara hediyelik eşyalar satıyoruz. Sıcak veya soğuk hava ile pek işimiz olmuyor.’ Diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.